Adrian (Hadrian)

HISTORIA IMIENIA ADRIAN

Imię ma rodowód łaciński i pochodzi od nazwy Miasta nad Adriatykiem – Hadria.  Imię o formie Hadrian, należało do rzymskich cesarzy oraz sześciu papieży. Można powiedzieć że ma arystokratyczny rodowód. Św. Adrian znany jest jako patron żołnierzy i kowali.

ZNACZENIE IMIENIA ADRIAN

Imię to pasuje do mężczyzn śmiałych i odważnych, z duchem zdobywcy. Adrian pragnie sukcesów oraz popularności. Nie liczy na los szczęścia czy przypadek, sam zdobywa wszystko. Jednak nie jest przy tym egoistą, ponieważ zawsze robi coś w imię idei.

Adrian jest niezwykle obiektywny, dlatego nie ulega wpływom. Będzie oddanym przyjacielem, bo jest ona dla niego świętością. Do swoich problemów podchodzi bardzo rozważnie – analizuje wszystkie za i przeciw nim podejmie działanie. Ma trudności z wyrażaniem uczuć – nie jest wylewny. Jednak mocno kocha i potrafi walczyć o swoją miłość. Adrian to osoba z pewnymi zasadami. Imię to najbardziej pasuje ze znakiem Strzelca, a najmniej do statecznego Raka i Panny.

Adrian sprawdzi się w branży związanej z obrotem nieruchomości i bankowością. Zawody zapewniające kontakt z naturą również są dla niego odpowiednie.

adrian-na-wesoloSprawdź również znaczenie imienia Adrian na wesoło klikając więcej…

IMIENINY ADRIANA

– 8 marca
– 18 września

PATRONI I ŚWIĘCI
– św. Adrian Męczennik
– Św. Hadrian, syn cesarza Probusa (III/IV w.)
– Św. Hadrian z Canterbury
– Św. Hadrian III

ADRIAN

– pochodzenie: łacińskie
– znaczenie: „z miasta Hadria”
– osobowość: ten, co ciągnie
– główne cechy: wola, moralność, zmysłowość i zdrowie
– planeta: Jowisz
– znak zodiaku: Strzelec, Byk
– roślina: Konopie
– zwierzę: wół

Szczęśliwa liczba: 2
Szczęśliwy kamień: jaspis
Szczęśliwy kolor: niebieski

ZDROBNIENIA IMIENIA ADRIAN

Ad, Adciu, Add, Ade, Adeczek, Adek, Adeo, Ader, Adi, Adianek, Adiczek, Adidulek, Adik, Adikens, Adiker, Adin, Adinek, Adis, Adisek, Adisiek, Adison, Adix, Adiś, Adkins, Admi, Adrek, Adrianek, Adrianeo, Adrianescu, Adrianisko, Adriano, Adrianos, Adrianuś, Adriaszko, Adrien, Adrienn, Adrinho, Adrisiek, Adriusia, Adriuś, Adriś, Adrunia, Adruś, Adry, Adryjan, Adryjanin, Adryś, Adson, Adu, Aduch, Adul, Adula, Adulek, Adunia, Adusia, Adusiek, Aduszka, Aduś, Aduń, Ady, Adyś, Adziczek, Adzik, Adzikuś, Adzina, Adzio, Adzior, Adziu, Aka, Akuś, Andi, Andrian, Andriuszka, Andy, Andzik, Arczi, Ardi, Ardianek, Ardiano, Ardik, Ardjan, Ardrian, Dinek, Diśku, Dori, Drianek, Edrien, Edżi, Ejdrian, Endriu, Ędriuszko, Gadi, Grubson, Nanek, Radian

PRZYSŁOWIA Z IMIENIEM ADRIAN
– „W większej bójce z Adriana zostanie mokra plama”

ZNANE OSOBY O IMIENIU ADRIAN

– Adrian Żuchewicz – polski aktor młodzieżowy

NAZWISKA WYWODZĄCE SIĘ OD IMIENIA ADRIAN
Adrian, Adrjan, Adriański, Adrjański