Jagoda

HISTORIA IMIENIA JAGODA

Jagoda to zdrobnienie od imienia żeńskiego jakim jest Jadwiga. Bardzo często nadawane jest dziewczętom o pewnych specyficznych cechach wyglądu jak np. ciemne włosy i oczy oraz jasna karnacja.

ZNACZENIE IMIENIA JAGODA

Kobiety o tym imieniu, z natury nie należą do zbyt spokojnych osób, Jagody to wiercipięty i z powodzeniem nadawałyby się na podróżniczki, ciekawe świata, miejsc i ludzi. Mają bardzo szerokie zainteresowania, ciekawi je wiele rzeczy, lubią zgłębiać wiedzę. Na co dzień mają bardzo pogodne i wesołe usposobienie, otwarte są na nowe znajomości, mają duże poczucie humoru i dystans, także do siebie.

Zawodowo Jagoda sprawdzi się w branżach opierających się na kontaktach z innymi ludźmi i stanowiskach wymagających mądrego i odpowiedzialnego działania, jak np.: sędzia, mediator, adwokat czy radca prawny.

Sprawdź również znaczenie imienia Jagoda na wesoło klikając więcej…

IMIENINY JAGODY

– 2 lipca

JAGODA

– główne cechy: energiczna, wesoła, towarzyska
– znak zodiaku: Byk
– planeta: Mars
– roślina: rumianek
– zwierzę: lew

Szczęśliwa liczba: 11
Szczęśliwy kamień: diament
Szczęśliwy kolor: biały

ZDROBNIENIA IMIENIA JAGODA

Berry, Boro, Borowina, Borowinka, Borówa, Borówka, Dziadzia, Dziagoda, Dziunia, Dżadża, Dżadżika, Dżag, Dżaga, Dżagins, Dżagman, Dżagoda, Dżagu, Dżagód, Dżejgód, Dżejss, Dżiagoda, Gaga, Galina, Goda, Godzi, Goga, Gogi, Gogusia, Gucia, Gusia, Guś, Gódek, Gótka, Jadwiga, Jadzia, Jadziagoda, Jadzin, Jadzinka, Jadziuch, Jadziuś, Jadź, Jadźka, Jadźmirka, Jadźwin, Jadżoda, Jag, Jaga, Jagdzia, Jagga, Jagi, Jagienka, Jagiszon, Jagińka, Jagmen, Jagna, Jagnięcina, Jago, Jagobella, Jagodek, Jagodnik, Jagodusia, Jagoduś, Jagodzia, Jagodziak, Jagodziana, Jagodzianka, Jagodziara, Jagodzina, Jagodzisha, Jagodzińska, Jagodówka, Jagoodka, Jagu, Jagula, Jagunia, Jagut, Jaguś, Jagód, Jagóda, Jagódek, Jagódi, Jagódka, Jagódzia, Jagusia, Jagóś, Jangsy, Jay, Jeżyna, Jogi, Jogobella, Jogusia, Malina, Malinka, Oda, Odi, Poziomeczka, Poziomka, Truskawa, Truskawka, Wisienka, Żagoda

PRZYSŁOWIA Z IMIENIEM JAGODA

– „Nie wozi się drzewa do lasu, ale Jagodę można od czasu do czasu”

ZNANE OSOBY O IMIENIU JAGODA

– Jagoda Gołek — polska szachistka
– Jagoda Pietruszkówna — polska aktorka
– Jagoda Stach — polska aktorka
– Jagoda Władoń — specjalistka terapii uzależnień