Linda

HISTORIA IMIENIA LINDA

Jest to imię o nie do końca jasnym pochodzeniu. Możliwe są trzy wyjaśnienia. Prawdopodobieństwem jest pochodzenie tego imienia od hiszpańskiego wyrazu „Linda”, oznaczającego ”piękna”. Może także wywodzić się od germańskiego słowa „Linden”, które tłumaczy się jako „miła, czuła, miękka” lub jako zdrobnienie od takich imion jak Melinda czy Belinda.

ZNACZENIE IMIENIA LINDA

Kobieta o tym imieniu jest bardzo towarzyska. Ma pogodny i miły charakter. Jest także dobrze ułożona i spokojna. Zwykle nigdzie się nie śpieszy i działa raczej powoli, ale jeśli wymaga tego sytuacja jest w stanie wykazać się refleksem. Nie lubi niepotrzebnie ryzykować i nie podejmuje nieprzemyślanych decyzji. Bardzo lubi muzykę, często gra na jakimś instrumencie, co przekłada się na jej zawód. Znakomita z niej przyjaciółka, jak również życiowa partnerka. Dom i rodzina jest dla niej bardzo ważna, więc szczególnie dba o ten aspekt życia, doskonale realizuje się jako żona i matka.

Zawodowo Linda sprawdzi się jako muzyk, a także w branżach związanych ze sztuką. Poradzi sobie także na stanowiskach wymagających opanowania i zachowania zimnej krwi, nawet w kryzysowych sytuacjach.

Sprawdź również znaczenie imienia Linda na wesoło klikając więcej…

 

IMIENINY LINDY

– 13 lutego
– 4 września

LINDA

– pochodzenie: hiszpańskie lub germańskie
– znaczenie: „piękna” lub „miła, czuła”
– główne cechy: towarzyska, spokojna, rodzinna
– znak zodiaku: Panna
– planeta: Saturn i Uran
– roślina: szałwia łąkowa
– zwierzę: żółw

Szczęśliwa liczba: 4
Szczęśliwy kamień: gagat
Szczęśliwy kolor: szary

ZDROBNIENIA IMIENIA LINDA

Dusia, Duśka, Li, Lidka, Lidzia, Lil, Lin,Lina, Linka, Lindaczek, Lindas, Lindeczka, Lindek, Lindencja, Lindex, Lindi, Lindka, Lindor, Lindorek, Lindunia, Lindusia, Linduszka, Linduś, Lindzia, Lindzior, Lindziorek, Lindzix

ZNANE OSOBY O IMIENIU LINDAlindsay-lohan

– Linda Evangelista – modelka
– Linda Evans – amerykańska aktorka
– Lindsay Lohan – piosenkarka i aktorka
– Linda Perry – amerykańska piosenkarka
– Linda Park – aktorka

IMIĘ LINDA W INNYCH JĘZYKACH

– angielski – Linda, Lindsay
– niemiecki – Linda
– francuski – Linda
– rosyjski – Linda
– ukraiński – Linda