Marianna

HISTORIA IMIENIA MARIANNA

Jest to imię żeńskie, które wbrew powszechnej informacji, wcale nie stanowi połączenia Marii i Anny. Jej bezpośrednim źródłem jest bowiem Marian.

ZNACZENIE IMIENIA MARIANNA

Kobiety posiadające to imię cechuje wyjątkowo trudny charakter. Zawsze mają swoje zdanie i nigdy nie chcą go zmieniać, a dodatkowo lubią także mieszać się w inne sprawy, głośno wyrażając swoją opinię. Jednak nie brakuje im także dobrych stron. A do nich przede wszystkim należy zaliczyć pracowitość i wyjątkową konsekwencję w realizowaniu podejmowanych wyzwań. Jednocześnie warto wspomnieć, iż nie lubią zajmować się rzeczami mało ważnymi, nieprzynoszącymi ogólnie rozumianych korzyści. Nie mają także czasu na zabawę czy chociażby zasłużony odpoczynek. To wszystko składa się na problemy z nawiązywaniem nowych znajomych, najczęściej więc Marianna obraca się tylko w wąskim gronie rodzinnym lub ewentualnie osób z którymi współpracuje.

Marianna sprawdzi się na wysokich, kierowniczych stanowiskach. Ze względu na swój charakter doskonale poradzi sobie także prowadząc własną firmę. Będzie wymagającym i ostrym szefem, ale w ten sposób osiągnie wszystkie założone cele.

Sprawdź również znaczenie imienia Marianna na wesoło klikając więcej…

IMIENINY MARIANNYimieniny

– 17 lutego
– 2 czerwca
– 8 września

 

PATRONI I ŚWIĘCI
Święta Marianna, nazwana Egniską, od miasta Egni, w którym długo przebywała, urodziła się w miasteczku Niwella, położonym w Belgii w biskupstwie leodyjskim, roku Pańskiego 1177, z rodziców w wielkie dostatki opływających. Od najmłodszych lat darzył ją Pan Bóg szczególnymi łaskami, zapowiadającymi wysoką świątobliwość, do jakiej z czasem dojść miała. Już wtedy Pan Jezus, który chciał, aby w Nim jednym całe swoje szczęście znajdowała, oderwał jej serce od rzeczy stworzonych. Marianna wzgardziła wszystkim, w czym młode dziewice zwykle największe mają upodobanie, to jest płochymi rozrywkami, uciechami światowymi i strojami. Rodzice dawali jej przepyszne suknie, klejnoty, drogie perły, ona jednak starała się jak najrzadziej ich używać, a zato miała wielkie upodobanie w samotności, na którą często się udając, modliła się gorąco i rozpamiętywała wieczne prawdy. O północy nawet wstawała i ujmując sobie spoczynku trwała na modlitwie; ubogim okazywała wielkie miłosierdzie, a dla zakonnic taką czcią była przejęta, że gdy je spotkała, całowała ich ślady na ziemi.

MARIANNA

– pochodzenie: łacińskie
– znaczenie: Jest to to żeńska forma imienia Marian. Słowo to oznaczać mogło osobę należącą do rzymskiego rodu Mariuszów
– osobowość: Ta, co króluje w niebie i na ziemi
– główne cechy: wola, uczuciowość, moralność, aktywność
– znak zodiaku: Panna
– roślina: lilia
– zwierzę: gołębica

Szczęśliwa liczba: 8
Szczęśliwy kamień: ametyst
Szczęśliwy kolor: liliowy
Mania, Mańka, Maniusia, Marianka, Marysia, Marysieńka, Marylka, Maria, Anna, Ania

PRZYSŁOWIA Z IMIENIEM MARIANNA
– „Za ostrożna jest Marianna, mówi: „Najpierw kwarantanna”.
– „Jak nie ma panny Marianny, dobra i Maryśka”.

ZNANE OSOBY O IMIENIU MARIANNA

– Marianna Biernacka – błogosławiona katolicka
– Mariana Díaz-Oliva – argentyńska tenisistka
– Marianne Faithfull – piosenkarka
– Marianne Haslum – curlerka norweska
– Marianna Longa – włoska biegaczka narciarska
– Marianne Moore – amerykańska pisarka i poetka
– Marianna Orańska – królewna niderlandzka
– Marianne Weber – niemiecka działaczka praw kobiet

MARIANNA W INNYCH JĘZYKACH

– angielski – Marion, Marianne
– francuski – Marianne
– rosyjski – Marjana
– hiszpański – Marianna
– włoski – Marianna