Ranking imion 2013

Jakie były najpopularniejsze imiona w 2013 roku?

Poniżej znajdują się rankingi imion, jakie były nadawane dzieciom najchętniej i najrzadziej w 2013 roku! Czy nastąpiły jakieś znaczące zmiany w stosunku lat poprzednich?

Okazuje się, że Lena zamieniły się z Julią miejscami w stosunku do roku poprzedniego i teraz to Lena wiedzie prym w rankingu.

Wśród imion męskich nie ma zaskoczenia, ponieważ Jakub po raz kolejny udowodnił swoją największą popularność. Identyczna sytuacja ma się z kolejnymi miejscami rankingu. Kacper utrzymał drugie miejsce, a Filip trzecie.

Ogólnie patrząc na poszczególne miejsca to nie ma większych zmian, ani u chłopców, ani u dziewczynek.

Do rankingu ogólnopolskiego dochodzi jeszcze ranking regionalny i np. we Wrocławiu najczęściej wybieranymi imionami są Lena, Hanna i Paulina oraz Filip, Kacper i Szymon. W Krakowie natomiast są to Zuzia, Julia oraz Jakub i Jan. W Lublinie to Julia, Zuzanna i Lena oraz Kubuś, Szymon i Kacper. Zaś na północy, bo w Gdańsku to imiona Julia, Lena i Maja, a męskie – Jakub, Jan i Kacper.

Skoro są rankingi najbardziej popularnych imion to również jest zestawienie najrzadziej nadawanych imion. W ciąż w Polsce niechętnie nadawane są imiona zagraniczne (egzotyczne). Wśród dziewczynek są to imiona Charlotte, Chiara, Cynthia i Jessica, zaś u chłopców – Alvaro, Collin, Fabio czy Fiodor. Ale i imiona, które w czasach powojennych były bardzo popularne, teraz nie zdobywają uznania, np. Bronisława (zaledwie 3 dziewczynki otrzymały takie imię w 2013 r.), czy Gromosław.

Najczęściej nadawane imiona żeńskie w 2013 roku:

1. LENA – ponad 10 000 dziewczynek
2. JULIA

Najczęściej nadawane imiona męskie w 2013 roku:

1. JAKUB – 9 619 chłopców
2. KACPER
3. FILIP
4. SZYMON

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x