Dąbrówka

HISTORIA IMIENIA DĄBRÓWKA

Jest to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza las dębowy – od słowa dąbrowa.

ZNACZENIE IMIENIA DĄBRÓWKA

Dąbrówka może początkowo sprawiać wrażenie kobiety bardzo wrażliwej i delikatnej, są to jednak tylko pozory! Tak naprawdę bowiem, to silna i wytrwała indywidualistka, którą ciężko zniechęcić, zmęczyć czy przestraszyć. Najczęściej ma niebanalny styl i ciekawe zainteresowania. Potrafi zrobić coś z niczego, jest zaradna i niezwykle inteligentna. Czasem ciężko jej dopasować się do grupy i zrozumieć innych ludzi. Ma bowiem silną potrzebę bycia sobą i słuchania swojej intuicji, a nie liderów, szefów czy przywódców. Jest wygadana i elokwentna ale nie narzuca swojego zdania innym. Nie lubi się kłócić i bardzo rzadko podnosi głos.

Dąbrówka najczęściej jest też kobietą wyjątkowo piękną i uroczą. Mimo, że o to nie zabiega, ma więc wielu adoratorów i cichych wielbicieli, którzy marzą o choćby jednym wieczorze z nią. Ona w miłości jest jednak stała i szuka faceta na całe życie. Lubi mężczyzn zaradnych i silnych, a jednocześnie mających dobre serce i jakieś pasje w życiu. Świetnie gotuje, kocha zwierzęta i ma zmysł dekoratorski. Może nie jest miłośniczką pedantycznego porządku, jednak jej dom zawsze pełen jest wspaniałej atmosfery i ciepła, które mu daje.

Jako numerologiczna trójka, Dąbrówka jest osobą raczej dynamiczną i aktywną. Nie znosi nudy, choć nie równoważy jej z samotnością. Czasem potrzebuje wręcz oderwać się od ludzi, wyciszyć się i wsłuchać w siebie. Ma poczucie humoru i dystans do siebie. Szybko przywiązuje się do miejsc, mniej do rzeczy materialnych. Nie rozumie gonitwy za pieniędzmi i skupiania się wyłącznie na pracy zawodowej. Jest osobą uduchowioną i potrafiącą jak mało kto korzystać z życia.

Zawodowo Dąbrówka sprawdzi się w branżach wymagających otwartości i kreatywności. Będzie doskonałą artystką, freelancerem, pisarką czy florystką. Monotonna praca biurowa w korporacji z pewnością nie jest dla niej.

IMIENINY DĄBRÓWKI

  • 15 stycznia

DĄBRÓWKA

  • pochodzenie: słowiańskie
  • główne cechy: piękna, zaradna, inteligentna, pełna życia
  • znak zodiaku: Bliźnięta lub Wodnik
  • planeta: Jowisz i Merkury
  • roślina: jemioła
  • zwierzę: kot

Szczęśliwa liczba: 3
Szczęśliwy kamień: cytryn
Szczęśliwy kolor: pomarańczowy

ZDROBNIENIA IMIENIA DĄBRÓWKA

Dobrawa, Dobra, Dobrawka, Dobrza, Brawa, Brawka, Brawcia, Braweńka, Brawusia, Brawunia

ZNANE OSOBY O IMIENIU DĄBRÓWKA

  • Dobrawa – księżniczka czeska, żona Mieszka I
  • Dobrawa (Doberawa) – dwórka polskiej królowej Rychezy

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Dąbrówka:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Dąbrówka

strona 3: święta Dąbrówka

strona 4: imię Dąbrówka w piosenkach

strona 5: imię Dąbrówka po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Dąbrówka

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x