Dobrawa

HISTORIA IMIENIA DOBRAWA

To imię pochodzenia słowiańskiego. Ma źródło w czeskim słowie doubrava, które oznacza po polsku „las dębowy”. To samo znaczenie ma imię Dąbrówka. Inna teza mówi o tym, że jednak pochodzi ono od słowa „dobra”. Jeszcze inna, że być może od czeskiego rdzenia dąbr, co znaczy „ciemny”.

ZNACZENIE IMIENIA DOBRAWA

Dobrawa jest kobietą niezwykle uroczą, zmysłową i obdarzoną nieprzeciętną urodą. W parze z jej pięknem zewnętrznym, idzie także dobre serce, uczynność i towarzyskość. Dobrawa bardzo lubi ludzi, jest życzliwa, zawsze chętna do pomocy i uśmiechnięta. Dzięki tym cechom, ma wielu oddanych przyjaciół, a także adoratorów, którzy widzą w niej wspaniałą kandydatkę na żonę.

W miłości Dobrawa jest romantyczką, marzącą o uczuciu jak z bajki. W mężczyznach ceni poczucie humoru, intelekt, lojalność i radość życia. Nigdy nie zwróci uwagi na człowieka wulgarnego, agresywnego czy pozbawionego zasad. Gdy się zakocha, jest partnerką niekłótliwą, wyrozumiałą, czułą i troskliwą. Za swoim wybrankiem, zawsze stoi murem i dba o to, by czuł się kochany oraz potrzebny. Dzięki swojej cierpliwości i umiejętności okazywania uczuć, Dobrawa będzie też wspaniałą matką, dążącą do tego, by wychować dziecko na człowieka porządnego i potrafiącego cieszyć się życiem.

Jako numerologiczna jedynka, Dobrawa jest ciekawa świata, otwarta i tolerancyjna. Nie ma najmniejszych problemów z nawiązywaniem nowych znajomości i bardzo pielęgnuje zawarte już przyjaźnie. Ma poczucie humoru, jest inteligentna i zaradna. Bardzo szybko przywiązuje się do ludzi i czasem zbyt szybko obdarza ich zaufaniem, przez co w życiu nie raz musi radzić sobie z rozczarowaniami. Nie rozpamiętuje jednak porażek i stara się iść przez życie z podniesioną głową.

Zawodowo sprawdzi się w profesjach wymagających kontaktu z ludźmi. Swoich sił może też śmiało próbować w świecie sztuki oraz mody.

IMIENINY DOBRAWY

 • 15 stycznia

DOBRAWA

 • pochodzenie: słowiańskie
 • znaczenie: ciemny lub las dębowy
 • główne cechy: energia, towarzyskość, zmysłowość, dobroć
 • znak zodiaku: Baran, Lew, Skorpion
 • planeta: Mars
 • roślina: pokrzywa zwyczajna
 • zwierzę: dzik

Szczęśliwa liczba: 1
Szczęśliwy kamień: agat
Szczęśliwy kolor: beżowy

ZDROBNIENIA IMIENIA DOBRAWA

Brawa, Broda, Dabcia, Dawa, Dawusia, Dibi, Dobb, Dobcia, Dobi, Dobra, Dobraweczka, Dobrawka, Dobrochna, Dobrucha, Dobrunia, Dobrusia, Dobruszka, Dobruśka, Dobuś, Drabcia

ZNANE OSOBY O IMIENIU DOBRAWA

 • Dobrawa, właściwie Doberawa – dwórka królowej polskiej Rychezy, żona ministeriała Embricha
 • Dobrawa, po czesku Doubravka – księżniczka czeska, żona Mieszka I

DOBRAWA W INNYCH JĘZYKACH

 • czeski – Doubravka

NAZWISKA WYWODZĄCE SIĘ OD IMIENIA DOBRAWA

Dąbrowa, Dąbromierz, Dąbrowiecki, Dąbrowski, Dąbrówka

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Dobrawa:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Dobrawa

strona 3: święta Dobrawa

strona 4: imię Dobrawa w piosenkach

strona 5: imię Dobrawa po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Dobrawa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x