Dobromira

HISTORIA IMIENIA DOBROMIRA

Jest to żeński odpowiednik słowiańskiego imienia Dobromir. Tworzą je dwa człony: dobro i mir. Całość tworzy znacznie „ta, która jest dobra i spokojna” lub „ceniąca spokój”. Jej popularnym zdrobnieniem jest Dobrusia.

ZNACZENIE IMIENIA DOBROMIRA

Dobromira ma w sobie mnóstwo kobiecości, ciepła i wrażliwości. W kontaktach z innymi, ważna jest dla niej prawdomówność oraz uczciwość. Łatwo nawiązuje nowe znajomości i bardzo pielęgnuje zawarte już przyjaźnie. Potrafi dzielić się tym co ma i chętnie służy pomocą innym. W życiu kieruje się intuicją, oraz tym co podpowiada jej serce. Lubi porządek, a chaos oraz nieprzewidziane sytuacje budzą w niej lęk. Najlepiej wypoczywa i relaksuje się na łonie przyrody i kocha zwierzaki. W ludziach nie toleruje agresji, chamstwa ani zbytniej pewności siebie.

W miłości jest romantyczką, szuka więc partnera na dobre i złe. Lubi mężczyzn lojalnych, czułych i obdarzonych dobrym sercem. Sama jest partnerką niezwykle zmysłową, troskliwą oraz stojącą murem za swoim wybrankiem. Lubi gdy związek opiera się na partnerstwie, a żadna ze stron nie jest dominującą. Będzie też czułą i mądrą matką, która dzięki swojej cierpliwości oraz poświęceniu wychowa dziecko na człowieka uczciwego i potrafiącego cieszyć się życiem.

Jako numerologiczna piątka, Dobromira jest wygadana, wesoła i pełna pozytywnej energii. Niespecjalnie lubi jednak podejmować ryzyko i źle czuje się w obliczu konfrontacji oraz sytuacji konfliktowych. Zależy jej na akceptacji ze strony innych, nigdy jednak nie dopasowuje się do nich na siłę. Jest tolerancyjna oraz otwarta, stara się więc nie oceniać nikogo z góry. Łatwo zranić ją krytyką i czasem bywa, że ze względu na brak wiary we własne siły, nie podejmuje wyzwań i zbyt łatwo porzuca marzenia.

Zawodowo Dobromira doskonale sprawdzi się w branżach bazujących na bliskim kontakcie z ludźmi oraz wymianą informacji. Jest uczciwym i lubianym współpracownikiem, na którego pomoc zawsze można liczyć.

IMIENINY DOBROMIRY

  • 31 marca

DOBROMIRA

  • pochodzenie: słowiańskie
  • osobowość: ta, która jest spokojna (dobra)
  • główne cechy: piękna, inteligentna, dobra, uczciwa
  • planeta: Wenus
  • znak zodiaku: Bliźnięta, Byk
  • roślina: bez
  • zwierzę: zając

Szczęśliwa liczba: 5
Szczęśliwy kamień: perła
Szczęśliwy kolor: łososiowy

ZDROBNIENIA IMIENIA DOBROMIRA

Doba, Dobcia, Dobi, Dobinka, Dobka, Dobra, Dobrawa, Dobrochna, Dobrunia, Dobrusia, Dobruśka, Domi, Ira, Irka, Mira, Mircia, Mireczka, Mirka, Mirza, Roma

NAZWISKA WYWODZĄCE SIĘ OD IMIENIA DOBROMIRA

Dobromirska, Dobromirowicz

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Dobromira:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Dobromira

strona 3: święta Dobromira

strona 4: imię Dobromira w piosenkach

strona 5: imię Dobromira po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Dobromira

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x