Jagna

HISTORIA IMIENIA JAGNA

Imię Jagna, jak uważa większość znawców tematu, jest istniejącym samodzielnie zdrobnieniem imion: Agnieszka lub Jadwiga. Popularne stało się w Polsce od kiedy Władysław Reymont przyozdobił tym imieniem jedną ze swoich bohaterek w książce pt. „Chłopi”.

ZNACZENIE IMIENIA JAGNA

Jagna to kobieta bardzo pomysłowa, kreatywna i zaradna, a jednocześnie niezwykle silna, odważna i potrafiąca walczyć o swoje marzenia. Najczęściej charakteryzuje ją także niebanalna uroda i wesołe usposobienie, które przyciągają do niej ludzi. Jagna jest towarzyska, ciekawa świata, otwarta i tolerancyjna. Nie ma problemu z nawiązywaniem nowych znajomości, ma poczucie humoru, lubi się bawić i czerpie z życia pełnymi garściami.

Jagna ma w sobie jakiś rodzaj urzekającego, dziewczęcego uroku, który towarzyszy jej przez całe życie. Bywa kapryśna i humorzasta, jednak jak szybko wpada w niezadowolenie, tak samo szybko wraca jej dobry humor. To wspaniała pani domu, która dba o najmniejsze detale i szczegóły jego wystroju. Świetnie gotuje i sama też bardzo lubi jeść. Jest zadbana i zawsze świetnie wygląda, choć generalnie by tak było, nie musi tak naprawdę robić wiele. Panie noszące to imię są bowiem zazwyczaj naturalnie piękne, czego zazdrości im wiele kobiet.

Jagna to indywidualistka i dziewczyna potrzebująca sporo życiowej przestrzeni. Ciężko przychodzi jej więc ustatkowanie się i założenie rodziny. W stosunku do mężczyzn jest wymagająca i z pewnością nie zakocha się w byle kim! Szuka mężczyzny nie tylko przystojnego, ale i, a może przede wszystkim inteligentnego, dzielącego jej pasje, wesołego, zaradnego, otwartego i dobrego. Gdy już się zakocha, z pewnością będzie świetną partnerką i idealnym materiałem na żonę 🙂 Mimo, że początkowo boi się tej roli – będzie również cudowną, czułą i mądrą matką, która wychowa swoją pociechę na wspaniałego, potrafiącego cieszyć się z życia człowieka.

Zawodowo Jagna świetnie sprawdzi się jako właściciel swojej firmy. Połączenie jej pasji i zainteresowań z pracą zarobkową może obfitować w spory i niespodziewany sukces.

IMIENINY JAGNY

– 20 kwietnia

PATRONI I ŚWIĘCI

św. Agnieszka

JAGNA

– główne cechy: inteligentna, silna, piękna, indywidualistka
– znak zodiaku: Byk
– planeta: Jowisz
– roślina: tarnina
– zwierzę: pies

Szczęśliwa liczba: 6
Szczęśliwy kamień: malachit
Szczęśliwy kolor: srebrny

ZDROBNIENIA IMIENIA JAGNA

Jadwinia, Jadwisia, Jadwiśka, Jadzia, Jadziek, Jadzienka, Jadzina, Jadzinka, Jadziucha, Jaga, Jagienka

ZNANE OSOBY O IMIENIU JAGNA

  • Jagna Dobesz – polska charakteryzatorka, scenograf, kostiumograf
  • Jagna Janicka – polska kostiumograf i scenograf filmowy i teatralny
  • Jagnula Kunovska – macedońska prawniczka, polityk i artystka
  • Jagna Marczułajtis – polska snowboardzistka
  • Jagna Niedzielska – szefowa kuchni, doradca kulinarny
  • Jagna Zielińska – polska projektantka mody

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Jagna:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Jagna

strona 3: święta Jagna

strona 4: imię Jagna w piosenkach

strona 5: imię Jagna po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Jagna

3.6 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x