Jagoda

Znaczenie imienia Jagoda

Jagoda to ciekawa świata wiercipięta, która z powodzeniem nadawałyby się na podróżniczkę. Ma bardzo szerokie zainteresowania, ciekawi ją wiele rzeczy, lubi zgłębiać wiedzę, a z życia czerpie pełnymi garściami. Na co dzień ma bardzo pogodne i wesołe usposobienie, jest otwarta na nowe znajomości, ma ogromne poczucie humoru i dystans do siebie.

Rodzina

Wiele zainteresowań, pasji i niespotykane ambicje sprawiają, że Jagoda nie ma wiele czasu dla rodziny, co negatywnie odbija się na jej relacjach z najbliższymi. Mimo, że nie spędza w domu dużo czasu woli, nie pozwala, aby to mężczyzna podejmował ważniejsze decyzje w życiu rodziny. Ma feministyczne podejście do świata, uważa, że obowiązki kobiety i mężczyzny w domu powinny być takie same. Lubi mieć jednak ostatnie zdanie w decydujących kwestiach. Z pewnością rodzina nie ma z nią łatwo, ze względu na jej trudny charakter, ale jeśli nikt z członków rodziny nie będzie prowokował kłótni, w domu będzie panowała przyjazna i ciepła atmosfera. Jest idealną panią domu. Potwierdzają to wszyscy, którzy odwiedzają rodzinę i podkreślają, że panuje tutaj niebywały, niepowtarzalny klimat, którego w żadnym innym miejscu nie odczuli.

Życie towarzyskie

Jagoda jest duszą towarzystwa. Znajomi uwielbiają jej towarzystwo, nie da się z nią nudzić. Potrafi poprawić humor każdemu, kto ma gorszy dzień, opowiedzieć kawał, dowcip, za co przyjaciele ją kochają. Jest otwarta na ludzi i nowe znajomości, lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać nowe osoby , nawiązywać relacje. Jest dobrą przyjaciółką, w trudnych potrafi wesprzeć i udzielić rady, co niezwykle jest doceniane przez znajomych. Interesuje się światem, podróżami, przez co zdobyła dużą wiedzę, którą potrafiłaby zawstydzić niejednego pasjonata geografii. Kocha podróże, a jej marzeniem jest zwiedzić cały świat. Nierzadko opowiada wiele fascynujących historii związanych z jej zainteresowaniami, których każdy słucha z wielkim zainteresowanie. Jest pewna siebie, zdarza jej się podejmować ostrzejszą wymianę zdań ze znajomymi, lecz jeśli widzi, że nie ma racji, potrafi się do tego przyznać i wycofać się ze swoich błędnych twierdzeń.

To artystyczna dusza, która zazwyczaj ma nieprzeciętne zainteresowania. Kocha sport i dąży do samodoskonalenia. Jest uduchowiona, kulturalna i życzliwa w stosunku do ludzi. Cechuje ją także ogromna wrażliwość i dobre serce. Angażuje się w pomoc słabszym, kocha zwierzęta i naturę. Zdecydowanie bliżej jej do wsi niż wielkich aglomeracji.

Partnerstwo i miłość

Jagody ciężko nie lubić, emanuje z niej bowiem ciepło i wewnętrzna harmonia. Świetnie radzi sobie ze stresem, nie ma w niej zawiści ani agresji. Jest osobą skromną, mimo tego że świetnie zna swoje mocne strony. Nie lubi się kłócić, jest ugodowa, tolerancyjna i otwarta. To marzycielka i romantyczka, której bardzo zależy na ciepłym domu i szczęściu swojej rodziny. Dobrze gotuje i świetnie odnajduje się w roli pani domu. Jest wspaniałą kandydatką na żonę i kochającą, mądrą matkę. W miłości jest lojalna, wierna, wyrozumiała i ma gorący temperament.

Praca i kariera

Jagoda jest osobą dobrze zorganizowaną i konsekwentną, co przekłada się na jej życie zawodowe. W miejscu pracy panuje idealny ład i porządek, wszystko ma swoje wyznaczone miejsce. Podobnie jeśli chodzi o współpracowników, lubi mieć jasne sytuacje, wyraźnie zakreślony zakres obowiązków nie tylko swoich, ale i innych. Jest osobą chłonną wiedzy, nieustannie się uczy, rozwija swoje umiejętności i pasje. Do swoich zadań podchodzi z wielkim zaangażowaniem, realizuje je na 100% swoich możliwości, nigdy nie odpuszcza. Ma wielkie ambicje, obierane przez nią cele niejednokrotnie budzą podziw i niedowierzanie wśród bliskich. Jagody nie satysfakcjonują jednak niewielkie sukcesy, jest zdania, że jeśli ma coś zrobić, musi to być coś spektakularnego. Ceni sobie jednak pomoc współpracowników i wie, że bez nich nie osiągnęłaby tak wiele.

Zawodowo Jagoda sprawdzi się w branżach opierających się na kontaktach z innymi ludźmi i stanowiskach wymagających mądrego i odpowiedzialnego działania, jak np.: sędzia, mediator, adwokat czy radca prawny.

imię jagoda na wesoło

Historia imienia Jagoda

Jagoda to zdrobnienie od imienia żeńskiego jakim jest Jadwiga. Bardzo często nadawane jest dziewczętom o pewnych specyficznych cechach wyglądu jak np. ciemne włosy i oczy oraz jasna karnacja.

Imieniny Jagody

Kiedy obchodzi Jagoda imieniny?

 • 2 lipca

Święta Jagoda

Imię Jagoda

 • główne cechy: energiczna, wesoła, towarzyska, inteligentna
 • znak zodiaku: Byk
 • planeta: Mars
 • roślina: rumianek
 • zwierzę: lew
 • szczęśliwa liczba: 11
 • szczęśliwy kamień: diament
 • szczęśliwy kolor: biały

Zdrobnienia imienia Jagoda

Berry, Boro, Borowina, Borowinka, Borówa, Borówka, Dziadzia, Dziagoda, Dziunia, Dżadża, Dżadżika, Dżag, Dżaga, Dżagins, Dżagman, Dżagoda, Dżagu, Dżagód, Dżejgód, Dżejss, Dżiagoda, Gaga, Galina, Goda, Godzi, Goga, Gogi, Gogusia, Gucia, Gusia, Guś, Gódek, Gótka, Jadwiga, Jadzia, Jadziagoda, Jadzin, Jadzinka, Jadziuch, Jadziuś, Jadź, Jadźka, Jadźmirka, Jadźwin, Jadżoda, Jag, Jaga, Jagdzia, Jagga, Jagi, Jagienka, Jagiszon, Jagińka, Jagmen, Jagna, Jagnięcina, Jago, Jagobella, Jagodek, Jagodnik, Jagodusia, Jagoduś, Jagodzia, Jagodziak, Jagodziana, Jagodzianka, Jagodziara, Jagodzina, Jagodzisha, Jagodzińska, Jagodówka, Jagoodka, Jagu, Jagula, Jagunia, Jagut, Jaguś, Jagód, Jagóda, Jagódek, Jagódi, Jagódka, Jagódzia, Jagusia, Jagóś, Jangsy, Jay, Jeżyna, Jogi, Jogobella, Jogusia, Malina, Malinka, Oda, Odi, Poziomeczka, Poziomka, Truskawa, Truskawka, Wisienka, Żagoda

Przysłowia z imieniem Jagoda

 • „Nie wozi się drzewa do lasu, ale Jagodę można od czasu do czasu.”

Znane osoby o imieniu Jagoda

 • Jagoda Cieszyńska – polska psycholog, logopeda i poetka
 • Jagoda Drzymalska – polska modelka
 • Jagoda Fryc – polska dziennikarka
 • Jagoda Gaca – polska fotomodelka, Miss PGE Ekstraligi Żużlowej
 • Jagoda Gołek – polska szachistka
 • Jagoda Gruszczyńska – reprezentantka polski w siatkówce plażowej
 • Jagoda Judzińska – polska fotomodelka
 • Jagoda Kret – polska wokalistka
 • Jagoda Piekarska – polska projektantka mody
 • Jagoda Pietruszkówna – polska aktorka
 • Jagoda Stach – polska aktorka
 • Jagoda Szelc – polska reżyserka i scenarzystka filmowa
 • Jagoda Urban – Miss Startu żużlowej PGE Ekstraligi

Jagoda w innych językach

Nie ma odpowiedników tego imienia w innych językach.

Nazwiska wywodzące się od imienia Jagoda

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Jagoda:

strona 1: tutaj jesteś 🙂

strona 2: memy i śmieszne znaczenie imienia Jagoda

strona 3: święta Jagoda

strona 4: imię Jagoda w piosenkach

strona 5: imię Jagoda po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Jagoda

3.6 11 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x