Jagoda

HISTORIA IMIENIA JAGODA

Jagoda to zdrobnienie od imienia żeńskiego jakim jest Jadwiga. Bardzo często nadawane jest dziewczętom o pewnych specyficznych cechach wyglądu jak np. ciemne włosy i oczy oraz jasna karnacja.

ZNACZENIE IMIENIA JAGODA

Jagoda to ciekawa świata wiercipięta, która z powodzeniem nadawałyby się na podróżniczkę. Ma bardzo szerokie zainteresowania, ciekawi ją wiele rzeczy, lubi zgłębiać wiedzę, a z życia czerpie pełnymi garściami. Na co dzień ma bardzo pogodne i wesołe usposobienie, jest otwarta na nowe znajomości, ma ogromne poczucie humoru i dystans do siebie.

To artystyczna dusza, która zazwyczaj ma nieprzeciętne zainteresowania. Kocha sport i dąży do samodoskonalenia. Jest uduchowiona, kulturalna i życzliwa w stosunku do ludzi. Cechuje ją także ogromna wrażliwość i dobre serce. Angażuje się w pomoc słabszym, kocha zwierzęta i naturę. Zdecydowanie bliżej jej do wsi niż wielkich aglomeracji.

Jagody ciężko nie lubić, emanuje z niej bowiem ciepło i wewnętrzna harmonia. Świetnie radzi sobie ze stresem, nie ma w niej zawiści ani agresji. Jest osobą skromną, mimo tego że świetnie zna swoje mocne strony. Nie lubi się kłócić, jest ugodowa, tolerancyjna i otwarta. To marzycielka i romantyczka, której bardzo zależy na ciepłym domu i szczęściu swojej rodziny. Dobrze gotuje i świetnie odnajduje się w roli pani domu. Jest wspaniałą kandydatką na żonę i kochającą, mądrą matkę. W miłości jest lojalna, wierna, wyrozumiała i ma gorący temperament.

Zawodowo Jagoda sprawdzi się w branżach opierających się na kontaktach z innymi ludźmi i stanowiskach wymagających mądrego i odpowiedzialnego działania, jak np.: sędzia, mediator, adwokat czy radca prawny.

IMIENINY JAGODY

 • 2 lipca

PATRONI I ŚWIĘCI

JAGODA

– główne cechy: energiczna, wesoła, towarzyska, inteligentna
– znak zodiaku: Byk
– planeta: Mars
– roślina: rumianek
– zwierzę: lew

Szczęśliwa liczba: 11
Szczęśliwy kamień: diament
Szczęśliwy kolor: biały

ZDROBNIENIA IMIENIA JAGODA

Berry, Boro, Borowina, Borowinka, Borówa, Borówka, Dziadzia, Dziagoda, Dziunia, Dżadża, Dżadżika, Dżag, Dżaga, Dżagins, Dżagman, Dżagoda, Dżagu, Dżagód, Dżejgód, Dżejss, Dżiagoda, Gaga, Galina, Goda, Godzi, Goga, Gogi, Gogusia, Gucia, Gusia, Guś, Gódek, Gótka, Jadwiga, Jadzia, Jadziagoda, Jadzin, Jadzinka, Jadziuch, Jadziuś, Jadź, Jadźka, Jadźmirka, Jadźwin, Jadżoda, Jag, Jaga, Jagdzia, Jagga, Jagi, Jagienka, Jagiszon, Jagińka, Jagmen, Jagna, Jagnięcina, Jago, Jagobella, Jagodek, Jagodnik, Jagodusia, Jagoduś, Jagodzia, Jagodziak, Jagodziana, Jagodzianka, Jagodziara, Jagodzina, Jagodzisha, Jagodzińska, Jagodówka, Jagoodka, Jagu, Jagula, Jagunia, Jagut, Jaguś, Jagód, Jagóda, Jagódek, Jagódi, Jagódka, Jagódzia, Jagusia, Jagóś, Jangsy, Jay, Jeżyna, Jogi, Jogobella, Jogusia, Malina, Malinka, Oda, Odi, Poziomeczka, Poziomka, Truskawa, Truskawka, Wisienka, Żagoda

PRZYSŁOWIA Z IMIENIEM JAGODA

– „Nie wozi się drzewa do lasu, ale Jagodę można od czasu do czasu”

ZNANE OSOBY O IMIENIU JAGODA

 • Jagoda Cieszyńska – polska psycholog, logopeda i poetka
 • Jagoda Drzymalska – polska modelka
 • Jagoda Fryc – polska dziennikarka
 • Jagoda Gaca – polska fotomodelka, Miss PGE Ekstraligi Żużlowej
 • Jagoda Gołek – polska szachistka
 • Jagoda Gruszczyńska – reprezentantka polski w siatkówce plażowej
 • Jagoda Judzińska – polska fotomodelka
 • Jagoda Kret – polska wokalistka
 • Jagoda Piekarska – polska projektantka mody
 • Jagoda Pietruszkówna – polska aktorka
 • Jagoda Stach – polska aktorka
 • Jagoda Szelc – polska reżyserka i scenarzystka filmowa
 • Jagoda Urban – Miss Startu żużlowej PGE Ekstraligi

JAGODA W INNYCH JĘZYKACH

Nie ma odpowiedników tego imienia w innych językach.

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Jagoda:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Jagoda

strona 3: święta Jagoda

strona 4: imię Jagoda w piosenkach

strona 5: imię Jagoda po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Jagoda

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o