Kama

HISTORIA IMIENIA KAMA

Imię to jest samodzielnie istniejącym skrótem powstałym od imienia Kamila. Pochodzi z łaciny i oznacza osobę szlachetnie urodzoną.

ZNACZENIE IMIENIA KAMA

Kama jest kobietą o niezwykle pociągającej i ujmującej osobowości. Ludzie nie do końca są w stanie ją rozszyfrować, a jej samej bardzo to odpowiada. Nie lubi bowiem banałów ani oczywistości. Dzięki swojej tajemniczości, urodzie i usposobieniu, ma wielu adoratorów oraz przyjaciół. Lubi imprezy i spotkania z najbliższymi, jest wrażliwa na sztukę i zazwyczaj ma świetne oko do fotografii.

W miłości jest stała i zamiast przygód czy flirtów, szuka partnera na stałe. W mężczyznach lubi inteligencję, zaradność, dobre serce i poczucie humoru. Sama jest partnerką troskliwą, wyrozumiałą i zmysłową. Robi wszystko, by do relacji nie wkradła się rutyna ani monotonia. Lubi zaskakiwać swojego wybranka, a czasem nawet specjalnie wzbudzać w nim zazdrość. Wszystko to robi jednak tylko w formie przekomarzania się i zabawy.

Kama to domatorka, która najlepiej czuje się w miejscach, które dobrze zna. Lubi porządek, nie jest jednak fanatyczką pod tym kątem. Kocha zwierzęta, więc z pewnością przy jej boku nie zabraknie jakiegoś czworonoga.

Jako numerologiczna ósemka Kama jest pracowita, inteligentna i ambitna. Bardzo angażuje się w to co robi i szybko się uczy. Lubi podejmować ryzyko i czasem postawić wszystko na jedną kartę. Jest jednak osobą bardzo lojalną, uczciwą i taką, której ciężko cokolwiek zarzucić. Miewa skłonności do pracoholizmu, jednak mądry partner będzie w stanie nakierować ją na to, co w życiu najważniejsze.

Zawodowo sprawdzi się w niemal każdej profesji. Dzięki swojej zaradności i silnemu charakterowi, śmiało może podjąć się nawet zawodów uznawanych powszechnie za typowo męskie.

IMIENINY KAMY

  • 14 lipca

PATRONI I ŚWIĘCI

KAMA

  • pochodzenie: łacińskie
  • znaczenie: „szlachetnie urodzona”
  • główne cechy: tajemnicza, inteligentna, zaradna, piękna

Szczęśliwa liczba: 8
Szczęśliwy kamień: sodalit
Szczęśliwy kolor: brązowy

ZDROBNIENIA IMIENIA KAMA

Kamusia, Kamcia, Kamka

ZNANE OSOBY I IMIENIU KAMA

  • Kama Kowalewska-Kulawinek – polska aktorka filmowa i teatralna
  • Kama Zboralska – polska dziennikarka, mecenas sztuki współczesnej

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Kama:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Kama

strona 3: święta Kama

strona 4: imię Kama w piosenkach

strona 5: imię Kama po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Kama

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Kama
Kama
1 rok temu

Witam ,
Nie mogę się zgodzić z artykułem .
Kama to niezależne imię pochodzenia Indyjskiego .
Wielu z nas zna księgę „Kamasutra” czyli Kama – miłość Sutra-Sztuka . Tak więc Kama to pełnoprawne imię i jego pochodzenie nie jest łacińskie


1
0
Would love your thoughts, please comment.x