Kaspian

HISTORIA IMIENIA KASPIAN

Imię to związane jest z największym, słonowodnym jeziorem świata, nazywanym popularnie Morzem Kaspijskim. Członków ludów, które zamieszkiwały te tereny, nazywano właśnie Kaspianami. Imię to zyskało na popularności dzięki książce „Książę Kaspian” autorstwa C.S. Lewisa.

ZNACZENIE IMIENIA KASPIAN

Kaspian to mężczyzna spokojny, elegancki i pełny szacunku do innych. Jednocześnie jest też bardzo towarzyski, lubi się bawić i ma wielu przyjaciół. We wszystkim ma umiar i wie jak się zachować. Jego urok osobisty sprawia natomiast, że zazwyczaj dostaje to, czego chce, a wszelkie wpadki są mu wybaczane. Kaspian zwraca uwagę na swój wygląd. Lubi modne ubrania, dba o formę i jest zadbany. Kobiety zazwyczaj nie potrafią przejść obok niego obojętnie, a mężczyźni zazdroszczą mu klasy.

Kaspian bardzo wierzy w miłość, a zakochany jest wierny, opiekuńczy oraz czuły. Potrafi pokazać wybrance, że jest tą jedyną, chętnie otacza ją swoim silnym ramieniem i pomaga we wszystkich problemach dnia codziennego. No może prawie we wszystkich…. Trzeba bowiem wspomnieć o tym, że Kaspian nie znosi domowych obowiązków i bardzo średnio gotuje. Jest jednak w stanie przygotować parówki, jajecznicę i ugotować ziemniaki, więc z głodu nie da się przy nim umrzeć 🙂

Jako numerologiczna ósemka, Kaspian lubi mieć na wszystko plan i rzadko działa spontanicznie. Jest raczej domatorem, unika więc długich i dalekich podróży. Jest mocno związany ze swoją rodziną, a szczególnie z matką, którą zawsze otacza szacunkiem, troską i miłością. Nie jest jednak niezaradnym maminsynkiem, wręcz przeciwnie, szybko staje się bardzo samodzielny i nie lubi gdy ktoś przesadnie się nad nim trzęsie. Rzadko słucha rad innych i denerwuje się gdy ktoś przesadnie wtrąca się w jego życie i mówi mu jak i co ma robić.

Zawodowo dla Kaspiana nie ma w zasadzie żadnych barier. Ze względu na wysoki poziom inteligencji, dobrą intuicję i umiejętność szybkiego uczenia się, osiągnie w życiu absolutnie wszystko o czym zamarzy. Powinien jednak stawiać na branże dobrze płatne, ponieważ jest osobą lubiącą komfort i dość rozrzutną.

IMIENINY KASPIANA

 • 16 września

KASPIAN

 • pochodzenie: nordyckie
 • znaczenie: Ci, którzy zamieszkiwali okolice Morza Kaspijskiego
 • główne cechy: przystojny, inteligentny, lubiany, rozrzutny
 • znak zodiaku: Strzelec lub Koziorożec
 • planeta: Wenus
 • roślina: gardenia
 • zwierzę: wilk

Szczęśliwa liczba: 8
Szczęśliwy kamień: rubin i koral
Szczęśliwy kolor: elegancka czerń i ponadczasowa czerwień

ZDROBNIENIA IMIENIA KASPIAN

Kaspianek, Kas, Kaspiś, Kaspeczko, Kasuś, Kaspuś, Kaspianeczek

ZNANE OSOBY O IMIENIU KASPIAN

 • Caspian – kanadyjski raper
 • Kaspian X – fikcyjna postać cyklu książek o Narni autorstwa C. S. Lewisa. Syn Kaspiana IX, władca ludzi i narnijczyków
 • Caspian Feild – syn znanej, kanadyjskiej aktorki – Neve Adrianne Campbell
 • Caspian Slyfox – amerykańska gwiazda YouTuba, członek Slyfox Family

KASPIAN W INNYCH JĘZYKACH

 • angielski – Caspian

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Kaspian:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Kaspian

strona 3: święty Kaspian

strona 4: imię Kaspian w piosenkach

strona 5: imię Kaspian po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Kaspian

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x