Krzysztofa

HISTORIA IMIENIA KRZYSZTOFA

Jest to żeńska forma imienia Krzysztof. Imię to pochodzi z greki, składa się z dwóch słów – Christos, czyli Chrystus oraz phero, czyli nieść. W dosłownym znaczeniu oznacza „niosącą Chrystusa”.

ZNACZENIE IMIENIA KRZYSZTOFA

Krzysztofa to kobieta niezwykle inteligentna i błyskotliwa. Stara się postępować rozsądnie i raczej nie należy do osób bardzo spontanicznych. Lubi ludzi, a ludzie lubią ją. Uwielbia przebywać wśród swoich przyjaciół, bawić się, podróżować i uczestniczyć w różnego rodzaju imprezach kulturalnych. Ma świetną pamięć i bardzo szybko się uczy. To także osoba obowiązkowa, a jednocześnie potrafiąca odpoczywać i relaksować się. Nie przepracowuje się niepotrzebnie, dba o siebie i nie lubi robić nic na siłę.

Najczęściej Krzysztofa to też kobieta bardzo piękna i zadbana. Mimo iż o to nie zabiega, otacza ją więc spore grono adoratorów. Niełatwo jednak skraść jej serce, ponieważ jak w życiu, tak też w miłości jest dość wymagająca. Lubi mężczyzn przystojnych, a jednocześnie zaradnych oraz mających ciekawą osobowość. Sama jest partnerką zmysłową, troskliwą oraz lojalną. Czasem jednak lubi się poprzekomarzać i miewa swoje humorki. Bywa pamiętliwa i niełatwo wybacza. Lubi dobrze zjeść, a sama też jest całkiem dobrą kucharką. Najczęściej w związku to właśnie ona jest stroną dominującą i dyskretnie kierującą swoim mężczyzną.

Jako numerologiczna piątka, Krzysztofa jest aktywna, wesoła i nie znosi nudy. Lubi mówić i ma własne zdanie w każdej kwestii. Nie znosi gdy ktoś mówi jej jak ma żyć i jakich dokonywać wyborów, sama jednak bardzo chętnie udziela rad innym. Stara się żyć tak by nikomu nie zrobić krzywdy i zazwyczaj jest bardzo uczciwa. Nie ma nosa do ludzi i szybko obdarza ich zaufaniem, przez co w życiu nie raz musi mierzyć się z rozczarowaniami. Wewnętrznie jest bardzo wrażliwa i ma dobre serce.

Zawodowo Krzysztofa sprawdzi się w niemalże każdej branży. Swoich sił może próbować zarówno zawodach związanych z handlem, modą, urodą, kosmetyką ale też w tych bazujących na niesieniu pomocy innym i wymagających dużej odpowiedzialności.

IMIENINY KRZYSZTOFY

 • 14 kwietnia
 • 25 lipca
 • 31 października

KRZYSZTOFA

 • pochodzenie: greckie
 • znaczenie: „niosąca Chrystusa”
 • główne cechy: inteligentna, energiczna, rozsądna, towarzyska
 • znak zodiaku: Baran lub Wodnik
 • planeta: Wenus
 • roślina: słonecznik
 • zwierzę: lew

Szczęśliwa liczba: 5
Szczęśliwy kamień: topaz
Szczęśliwy kolor: złoty

ZDROBNIENIA IMIENIA KRZYSZTOFA

Krzyśka, Krzysia, Krzycha, Krzysiula, Krzysiulka, Krzysiunia, Krzysiuńka, Krzysztofka, Krzysztofcia, Krzynia

ZNANE OSOBY O IMIENIU KRZYSZTOFA

 • Krzysztofa Górniak – polska gitarzystka jazzowa, kompozytor, aranżer, producent i filozof
 • Krzysztofa Krowiranda – redaktorka, literaturoznawca

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Krzysztofa:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Krzysztofa

strona 3: święta Krzysztofa

strona 4: imię Krzysztofa w piosenkach

strona 5: imię Krzysztofa po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Krzysztofa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x