Liza

HISTORIA IMIENIA LIZA

Prawdopodobnie imię to jest skrótem od Eliza, czy Elżbieta. Inna teoria mówi, że wywodzi się od greckiego wyrazu lysis, oznaczającego rozpuszczenie.

ZNACZENIE IMIENIA LIZA

Liza to kobieta niezwykle inteligentna i nie mająca żadnych problemów z przyswajaniem nowej wiedzy. Jednocześnie jest też bardzo towarzyska, ciepła i wesoła. Uwielbia czas spędzany z przyjaciółmi oraz rodziną, często żartuje, a z jej twarzy rzadko schodzi uśmiech. W życiu kieruje się sercem oraz tym, co podpowiada jej intuicja. Lubi dbać o siebie, swój wygląd, zdrowie oraz duchowość. Nie jest jednak osobą wyniosłą czy zakochaną w sobie. Zdaje sobie sprawę ze swoich słabych stron i stara się nad nimi pracować.

W miłości jest romantyczką, marzącą o uczuciu jak z bajki. Lubi mężczyzn przystojnych, a zarazem zaradnych i mających dobre serce. Sama jest partnerką troskliwą, zmysłową i unikającą kłótni. Za swoim wybrankiem, zazwyczaj stoi murem i nie w głowie jej flirty z innymi. Mimo to, zazwyczaj ma swoje zdanie, którego potrafi bronić. Często wygrywa też w walce na argumenty. Nie lubi typowo domowych obowiązków, więc często ich unika. W domu stawia bardziej na dobrą atmosferę niż sterylny porządek.

Jako numerologiczna trójka, Liza jest gadułą, której trudno zachować dla siebie sekrety. Potrafi okazywać uczucia i nie jest w stanie grać kogoś kim nie jest. Panie noszące to imię, zazwyczaj mają też problem z oszczędzaniem i planowaniem miesięcznego budżetu. Kupują bowiem pod wpływem chwilowej zachcianki.

Zawodowo Liza jest typem osoby, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, szybko awansuje i spełnia się w tym co robi. Sprawdzi się w małych, rodzinnych firmach oraz w branżach, które bazują na kontaktach z ludźmi.

IMIENINY LIZY

  • 8 maja

PATRONI I ŚWIĘCI

LIZA

  • pochodzenie: greckie
  • znaczenie: „rozpuszczenie”
  • główne cechy: zadbana, wesoła, uczuciowa, szczera

Szczęśliwa liczba: 3
Szczęśliwy kamień: opal
Szczęśliwy kolor: seledynowy

ZDROBNIENIA IMIENIA LIZA

Lizka, Lizia, Lizunia

ZNANE OSOBY O IMIENIU LIZA

  • Liza da Costa – wokalistka, pochodząca z Portugalii
  • Liza Lapira – amerykańska aktorka
  • Liza Minnelli – amerykańska aktorka, piosenkarka
  • Liza Snyder – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa
  • Liza Weil – amerykańska aktorka

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Liza:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Liza

strona 3: święta Liza

strona 4: imię Liza w piosenkach

strona 5: imię Liza po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Liza

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x