Lolita

HISTORIA IMIENIA LOLITA

Imię to jest zdrobnieniem hiszpańskiego imienia „Dolores”, które funkcjonuje jako samodzielne imię. Lolita miała na imię główna i zarazem tytułowa bohaterka książki Vladimira Nabokova.

ZNACZENIE IMIENIA LOLITA

Lolita to kobieta posiadająca wszechstronne zdolności i zainteresowania. Przez to bardzo łatwo i szybko przystosowuje się do nowych, zmieniających się ciągle warunków. Ma dobrą pamięć oraz badawczy umysł, właściwie ocenia ludzi oraz sytuacje. Wyróżnia się tym, że jest pobudliwa – często „wybucha”. Uczuciowość to jej główny motor działania – jeśli kocha szczerze, to zrobi dla partnera wszystko, a jeśli kogoś znienawidzi, to lepiej mieć się na baczności. Często zdarza się jej mieć „trudne” chwile, z którymi po jakimś czasie doskonale sobie radzi. Ważne jest dla niej życie rodzinne. Lubi ciekawe podróże. Seks jest dla niej bardzo ważny, ale tylko w połączeniu z wielkim uczuciem.

Lolita sprawdzi się w wielu branżach i zawodach, posiada umiejętności i cechy charakteru, które ogólnie i wszędzie są mile widziane. Ze względu na swoje wrodzone zdolności szybko awansuje, jest cenionym i sprawdzonym pracownikiem.

IMIENINY LOLITY

– 15 września

LOLITA

– pochodzenie: hiszpańskie
– znaczenie: ból, bolesna
– główne cechy: zdolna, ekstrawertyczka, rodzinna

Szczęśliwa liczba: 6
Szczęśliwy kamień: bursztyn
Szczęśliwy kolor: łososiowy

ZDROBNIENIA IMIENIA LOLITA

Lola, Lolitka, Lolcia, Loli, Loluś

ZNANE OSOBY O IMIENIU LOLITA

– Lolita Davidovich – kanadyjska aktorka serbskiego pochodzenia
– Lolita Lempicka – francuska projektantka mody
– Lolita Čigāne – łotewska działaczka organizacji pozarządowych

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x