Wiktoryna

HISTORIA IMIENIA WIKTORYNA

Jest to imię pochodzenia łacińskiego, żeński odpowiednik imienia Wiktoryn, które powstało od imienia Wiktor. Dawny przyrostek -yn (-in) oznaczał przynależność, np. mamin szal, babcin koszyk. Imię to oznaczałoby więc: „ten, który należy do Wiktora”.

ZNACZENIE IMIENIA WIKTORYNA

Kobietę o tym imieniu pociągają szczytne cele. Ponad wszystko pragnie towarzystwa ludzi, którzy realizują idee bliskie jej sercu, których będzie mogła wspierać. Wiktoryna przykłada wielką uwagę do wyglądu i elegancji. Potrafi budować niezmiernie harmonijne relacje z ludźmi. Posiada umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym, co stanowi doskonałe zabezpieczenie na starość. Jest lojalna wobec współpracowników, nie znosi obłudy i kłamstwa. Bardzo ceni sobie ciepło domowego ogniska. Jest w stanie pokochać mężczyznę, który będzie w stosunku do niej szczery i lojalny. Posiada skuteczną sprawność w załatwianiu wszelakich spraw. Osoby o imieniu Wiktoryna są zwykle pewne zwycięstwa, co niejednokrotnie zastępuje intuicję.

Zawodowo sprawdzi się w zawodach związanych z niesieniem pomocy innym jak np. pielęgniarka czy psycholog. Poradzi sobie także w branżach związanych z modą.

IMIENINY WIKTORYNY

– 10 maja
– 5 września
– 1 listopada

WIKTORYNA

– pochodzenie: łacińskie
– znaczenie: służąca zwycięstwu
– główne cechy: towarzyskość, zaradność, intuicja i dobroć
– planeta: Słońce, Mars
– znak zodiaku: Baran, Lew
– roślina: oset
– zwierzę: wilk

Szczęśliwa liczba: 1
Szczęśliwy kamień: kryształ górski
Szczęśliwy kolor: czerwony

ZDROBNIENIA IMIENIA WIKTORYNA

Ryna, Rynia, Rynka, Rysia, Tonia, Tora, Torka, Toryna, Tosia, Viki, Wika, Wikcia, Wiki, Wikta, Wiktorynia, Wiktorynka, Wiktosia, Wiktuś, Wikula, Wikulka, Wikuś

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x