Dobiegniew

HISTORIA IMIENIA DOBIEGNIEW

Jest to rzadkie imię męskie, pochodzenia słowiańskiego. W wolnym tłumaczeniu oznacza tego, który jest niepokonany w gniewie, lub też dobrze biegający. Może również oznaczać „pozbądź się gniewu”, „bądź łagodny”.

ZNACZENIE IMIENIA DOBIEGNIEW

Dobiegniew to człowiek uczciwy, wesoły i pozytywnie nastawiony do życia oraz ludzi. Ma w sobie wiele dobra i empatii, natomiast uczucia takie jak zawiść czy nienawiść, są mu całkowicie obce. Potrafi dzielić się tym co ma, pierwszy reaguje gdy komuś dzieje się krzywda i nie jest w stanie zrozumieć ani zaakceptować przemocy. Czasem bywa nieco naiwny, wierzy bowiem w to, że każdy człowiek ma w sobie dobro. Bywa więc, że musi mierzyć się z potężnymi rozczarowaniami.

W miłości Dobiegniew jest romantykiem, który swojej wybrance jest w stanie przychylić nieba. Lubi kobiety naturalne, inteligentne oraz podobnie jak on – obdarzone dobrym sercem. Sam jest partnerem czułym, troskliwym i wyrozumiałym. Potrafi rozmawiać o sprawach trudnych i nie ma dla niego tematów tabu. Chętnie angażuje się w pomoc w sprawach domowych, potrafi gotować i lubi porządek. Mimo tego, że jest towarzyski i wesoły, wolny czas woli spędzać z najbliższymi w zaciszu swojego domu lub na jakichś wycieczkach za miasto. Nie jest materialistą, przez co zazwyczaj nie ma parcia na wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej. Jeśli jednak robi to co lubi i to w co wierzy, angażuje się w to bez pamięci.

Jako numerologiczna trójka, Dobiegniew jest uduchowiony, samoświadomy i uczciwy względem siebie oraz innych. Kocha zwierzęta i nigdy nie pozwoli na to, by w jego obecności stała im się jakakolwiek krzywda. Lubi mówić, choć potrafi także słuchać.

W pracy można go porównać do tajfunu. Posiada spory potencjał twórczy. Jest osobą mądrą i elokwentną. Potrafi z wdziękiem przekonywać otoczenie do swoich celów i przekonań. Jest lojalny względem  współpracowników.

IMIENINY DOBIEGNIEWA

  • 20 stycznia
  • 30 stycznia

DOBIEGNIEW

  • pochodzenie: słowiańskie
  • znaczenie: „pozbądź się gniewu”, „bądź łagodny”
  • główne cechy: mądry, lojalny, towarzyski, empatyczny
  • znak zodiaku: Bliźnięta lub Panna
  • planeta: Jowisz i Merkury
  • roślina: jemioła
  • zwierzę: paw

Szczęśliwa liczba: 3
Szczęśliwy kamień: cytryn
Szczęśliwy kolor: pomarańczowy

ZDROBNIENIA IMIENIA DOBIEGNIEW

Gniewko, Gniewek, Gniewcio, Gniewuś, Gniewunio, Dobigniewek, Dobi, Dobiś, Dobinio, Dobek

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Dobiegniew:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Dobiegniew

strona 3: święty Dobiegniew

strona 4: imię Dobiegniew w piosenkach

strona 5: imię Dobiegniew po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Dobiegniew

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x