Dobrochna

HISTORIA IMIENIA DOBROCHNA

To imię słowiańskie pochodzące od zdrobnienia imienia brzmiącego Dobrosława. Oznacza kobietę „dobrej sławy” lub „cieszącą się dobrą sławą”. Najstarszy polski zapis tego imienia pochodzi z XI wieku.

ZNACZENIE IMIENIA DOBROCHNA

Dobrochna jest kobietą, która ma niebanalną osobowość. Z jednej strony jest bowiem delikatna i wrażliwa, z drugiej natomiast odważna i pełna pozytywnej energii. Lubi przebywać na łonie natury, kocha zwierzęta i często ma niespotykane zainteresowania. Nie lubi nudy, jest wesoła i ma w sobie to coś, co bardzo przyciąga do niej innych ludzi. Nie znosi konfrontacji ani sytuacji konfliktowych. Sama jest tolerancyjna i nie krytykuje wyborów innych ludzi. Dobrze gotuje i potrafi zadbać o dom. Nie przywiązuje uwagi do mody i nie lubi dopasowywać się do tego co wypada czy tego, czego oczekują od niej inni.

W miłości Dobrochna jest pełną ciepła i czułości romantyczką. Lubi mężczyzn potrafiących okazywać emocje, prawdziwych, rodzinnych i obdarzonych dobrym sercem. Sama jest partnerką bardzo zmysłową, troskliwą i lojalną. Jeśli już kocha, to do grobowej deski i nie dla niej przelotne flirty czy niezobowiązujące przygody. Potrafi subtelnie kierować swoim mężczyzną, a w związku jest raczej stroną dominującą. Miewa swoje humory i kaprysy, jednak mijają jej one tak samo szybko jak się pojawiają. Nie lubi głośnych i tłocznych dyskotek ani przebywania w towarzystwie ludzi zbyt pewnych siebie, agresywnych czy wulgarnych. Ma jednak wielu oddanych przyjaciół, z którymi chętnie podróżuje i spędza wolny czas na kameralnych imprezach.

Jako numerologiczna czterdziestka czwórka, Dobrochna jest osobą dążącą do spełniania swoich marzeń i nie bojącą się nowych wyzwań. Ciężko ją przestraszyć, zmęczyć czy zniechęcić, ma bowiem w sobie wiele wewnętrznej siły, która pcha ją naprzód. Cechuje ją także inteligencja, zdolność szybkiego uczenia się i nos do ludzi. Najczęściej wie, kogo ma omijać szerokim łukiem, a kto jest dobrym kandydatem na przyjaciela.

Zawodowo sprawdzi się w profesjach związanych z naturą, roślinnością czy zwierzętami. Będzie też kreatywną artystką, dziennikarką czy pisarką. Powinna trzymać się zawodów, które pozwolą dać jej upust emocjom i będą bazowały na tworzeniu czegoś. Monotonna praca biurowa to natomiast coś, czego Dobrochna powinna unikać jak ognia.

IMIENINY DOBROCHNY

 • 9 lutego

DOBROCHNA

 • pochodzenie: staropolskie
 • osobowość: ta, która cieszy się dobrą sławą
 • główne cechy: piękna, inteligentna, oryginalna, wrażliwa
 • znak zodiaku: Bliźnięta, Wodnik
 • planeta: Pluton, Wenus
 • roślina: bez czarny
 • zwierzę: wilk

Szczęśliwa liczba: 8
Szczęśliwy kamień: szmaragd
Szczęśliwy kolor: zielony

ZDROBNIENIA IMIENIA DOBROCHNA

Dobro, Dobrocia, Dobrosia, Docia, Dosia, Dobrosta, Dobrosza, Dobroszna, Dobruchna, Dobrusza, Dobruszka, Dochna

ZNANE OSOBY O IMIENIU DOBROCHNA

 • Dobrosława – księżniczka pomorska, najprawdopodobniej córka Bogusława I i jego pierwszej żony Walpurgi
 • Dobrochna Kędzierska-Truszczyńska – polska dziennikarka, publicystka, posłanka
 • Dobrosława Miodowicz-Wolf – polska himalaistka, alpinistka i etnograf
 • Dobrochna Ratajczakowa – teatrolożka i dramatolożka, autorka wielu książek i prac redakcyjnych

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Dobrochna:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Dobrochna

strona 3: święta Dobrochna

strona 4: imię Dobrochna w piosenkach

strona 5: imię Dobrochna po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Dobrochna

2.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x