Dobromił

HISTORIA IMIENIA DOBROMIŁ

Jest to imię pochodzenia staropolskiego. Składa się z dwóch członów, które razem oznaczają człowieka „dobrego i miłego” lub takiego, którego sprzyja los. W Polsce pojawiało się w XIII wieku.

ZNACZENIE IMIENIA DOBROMIŁ

Dobromił jest mężczyzną nieznoszącym bezczynności. Cały czas jest w ruchu i nawet odpoczywając myśli o tym, co ma do zrobienia. Jednocześnie jest perfekcjonistą, lubiącym mieć wszystko dopięte na ostatni guzik. Cechuje go także inteligencja, ambicja oraz upór, które pomagają mu realizować marzenia. Lubi ludzi, ma więc wielu przyjaciół, którzy szanują jego uczciwość i chęć pomocy. Obdarzony jest także poczuciem humoru i wesołym charakterem, nie jest jednak gadułą.

W miłości jest stały i szuka kobiety, z którą mógłby spędzić całe życie. U płci przeciwnej ceni dobre serce, naturalność i inteligencję. Z pewnością nie zwróci uwagi na kobiety zbyt wyzywające, wulgarne czy nastawione jedynie na materialny zysk. Jego cierpliwość i uczuciowość sprawą, że będzie także wspaniałym ojcem, który poza swoim czasem i miłością, da dziecku też poczucie bezpieczeństwa.

Jako numerologiczna siódemka, Dobromił jest elegancki, kulturalny i życzliwie nastawiony do ludzi. Bardzo długo pamięta jednak krzywdy wyrządzone jemu lub komuś z jego najbliższych. Nie daje sobą manipulować, jest silny psychicznie i asertywny. Stara się żyć tak, by nikomu nie wyrządzić krzywdy, a jednocześnie spełnić swoje marzenia.

Ze względu na ambicje i wytrwałość, mężczyźni o imieniu Dobromił szybko pną się po drabinie kariery. Sukcesywnie realizują powierzone im zadania i dążą do perfekcji również w sferze zawodowej.

IMIENINY DOBROMIŁA

  • 5 kwietnia
  • 5 czerwca
  • 11 października
  • 21 października

DOBROMIŁ

  • pochodzenie: staropolskie
  • znaczenie: ten, któremu sprzyja los
  • osobowość: wiedzący czego chce
  • główne cechy: inteligentny, perfekcjonista, dynamiczny, kulturalny
  • znak zodiaku: Byk
  • zwierzę: koń

Szczęśliwa liczba: 7
Szczęśliwy kamień: turmalin
Szczęśliwy kolor: niebieski

ZDROBNIENIA IMIENIA DOBROMIŁ

Dobromiłek, Miłek

NAZWISKA WYWODZĄCE SIĘ OD IMIENIA DOBROMIŁ

Dobrołowicz, Dobromiał, Dobromilski, Dobroń

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Dobromił:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Dobromił

strona 3: święty Dobromił

strona 4: imię Dobromił w piosenkach

strona 5: imię Dobromił po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Dobromił

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x