Kacper

Święty Kacper

święty kacperŚwięty Kacper, a właściwie Gaspare Bertoni urodził się 1777 roku w Weronie. Jego dzieciństwo nie było usłane różami. Gdy miał zaledwie 9 lat, zmarła nagle jego jedyna, ukochana siostra, a rodzice postanowili żyć w separacji. Rodzina całkowicie się rozleciała, więc bardzo szybko wstąpił do seminarium. Od zawsze był niezwykle wierzący i chętny do pomocy każdemu kto jej potrzebował.

W wieku 18 lat Kacper otrzymał święcenia kapłańskie, dzięki którym mógł prowadzić nabożeństwa i udzielać wszelkich sakramentów. W 1816 roku założył szkołę, która miała kształcić następne pokolenia księży i duchownych. Rok później, ówczesny papież – Pius VII mianował go misjonarzem apostolskim. Rok później, Kacper założył Zgromadzenie Najświętszych Stygmatów, które miało opiekować się dziećmi oraz wszystkimi, którzy ucierpieli podczas wojen napoleońskich. Był on również duchowym przewodnikiem sióstr kanosjanek.

Kacpra doceniali wszyscy duchowni, którzy mięli przyjemność z nim współpracować. Otrzymywał także liczne pochwały od papieży, którzy piastowali wtedy to stanowisko. Niestety w 1843 ciężko zachorował i od tej pory, aż do śmierci pozostawał pod opieką innych, ponieważ nie radził sobie z najprostszymi czynnościami. Po dziesięciu latach zmarł i już wtedy miał opinię świętego. Jego kanonizacji dokonał w 1989 roku papież Jan Paweł II.

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Kacper:

strona 1: znaczenie imienia Kacper, imieniny Kacpra, zdrobnienia i inne

strona 2: memy i śmieszne znaczenie imienia Kacper

strona 3: tutaj jesteś 🙂

strona 4: imię Kacper w piosenkach

strona 5: imię Kacper po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Kacper

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x