Kora

HISTORIA IMIENIA KORA

Kora to żeńskie imię wywodzące się z języka greckiego, od mitycznej Kory, córki bogini Demeter. Jego źródłem jest słowo kóre, oznaczające dziewczę.

ZNACZENIE IMIENIA KORA

Kora to kobieta samodzielna, niezwykle inteligentna i obdarzona dobrym sercem. Ważna w jej życiu jest także duchowość oraz samorozwój. Jest pewna siebie, ambitna i odpowiedzialna. Przyjaciele mogą liczyć na nią w każdej sytuacji, ponieważ potrafi działać bezinteresownie i jest bardzo lojalna. Ma ogromne poczucie humoru, lubi ludzi i zdecydowanie nie jest typem samotniczki. Potrafi podejmować ryzyko i w razie przypływu intuicji, stawiać wszystko na jedną kartę. Bywa też bardzo uparta, ciężko więc zmienić decyzję, którą już podjęła.

W miłości jest romantyczką, pragnącą uczucia jak z bajki. Lubi mężczyzn zadbanych, przystojnych, zaradnych i inteligentnych. Sama jest partnerką niezwykle zmysłową, troskliwą, rodzinną i dbającą o ciepło domowego ogniska. Dzięki opiece planety Wenus, Kora najczęściej jest też wyjątkowo piękna i czarująca, czym bardzo przyciąga płeć przeciwną. Nie jest jednak typem kokietki ani flirciary. Pragnie związku na stałe, opartego na zaufaniu i partnerstwie.

Jako numerologiczna dziewiątka, Kora jest elokwentna i nieco zadziorna. Lubi polemizować, dyskutować i zazwyczaj trafnie argumentuje swoje zdanie. W dziedzinach, które ją interesują jest ekspertką i ciężko ją przegadać. Kocha naturę, zwierzęta i zdecydowanie bliżej jej do wsi niż wielkich, tłocznych aglomeracji. Ma świetny styl, dobrą rękę do roślin i zmysł dekoratorski. Doskonale radzi sobie w kuchni, a posiłki przygotowuje zawsze z pasją i fantazją. Kocha podróże i zdecydowanie jest obywatelką świata, która może mieszkać w każdym jego zakamarku, byleby mieć przy sobie swoich najbliższych.

Zawodowo Kora powinna wystrzegać się monotonnej pracy i rutynowego wykonywania czynności. Sprawdzi się na stanowiskach wymagających kreatywnego działania i wychodzenia poza schematy, jak np. grafik komputerowy, architekt, artystka czy animator czasu wolnego.

IMIENINY KORY

  • 31 marca

KORA

  • pochodzenie: łacińskie
  • znaczenie: „dziewczynka”
  • główne cechy: inteligentna, piękna, zaradna, pewna siebie
  • znak zodiaku: Lew
  • planeta: Wenus
  • roślina: truskawka
  • zwierzę: łabędź

Szczęśliwa liczba: 9
Szczęśliwy kamień: fluoryt
Szczęśliwy kolor: miętowy

ZDROBNIENIA IMIENIA KORA

Korcia, Koreczek, Korek, Korin, Korina, Korka, Korni, Korniczek, Korunia, Korusia, Koruś, Kra, Krunia

ZNANE OSOBY O IMIENIU KORA

  • Kora Jackowska, właściwie Olga Jackowska – wokalistka zespołu Maanam

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Kora:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Kora

strona 3: święta Kora

strona 4: imię Kora w piosenkach

strona 5: imię Kora po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Kora

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x