Kordian

HISTORIA IMIENIA KORDIAN

Kordian jest to męskie imię, które wymyślił poeta Juliusz Słowacki i nadał je głównemu bohaterowi swojej powieści pod takim właśnie tytułem. Ma ono jednak korzenie w języku łacińskim, bowiem pochodzi od słowa „cordis” czyli serce. Dlatego też, imię to oznacza człowieka posiadającego wielkie serce, kochającego, a także wrażliwego. Można również interpretować go jako „dającego serce”.

ZNACZENIE IMIENIA KORDIAN

Osoby o tym imieniu, podobnie zresztą jak bohater Słowackiego, są ludźmi działającymi impulsywnie, bez wcześniejszego przeanalizowania i przemyślenia swoich planów. Ich intencją zawsze są rzeczy dobre i piękne, lecz ze względu na swój porywczy charakter, czasami efekty są zupełnie odmienne od tych zamierzonych. Nie brakuje im odwagi i zdecydowania, nigdy nie wahają się podjąć jakiejkolwiek decyzji – wolą się nawet pomylić, niż zwlekać i bezpowrotnie stracić szansę na osiągnięcie celu.

Zawodowo Kordian sprawdzi się w branżach związanych z niesieniem pomocy innym, poradzi sobie także na stanowiskach, gdzie ważny jest kontakt z drugą osobą. Ze względu na swoją impulsywność i spontaniczność powinien unikać kierowniczych stanowisk, który wymagają opanowania i analitycznego umysłu.

IMIENINY KORDIANA

– 22 października

KORDIAN

– pochodzenie: wymysł Juliusza Słowackiego
– znaczenie: „dający serce”
– główne cechy: życzliwość, bezinteresowność, wrażliwość
– roślina: osika
– zwierzę: lis

Szczęśliwa liczba: 9
Szczęśliwy kamień: rubin
Szczęśliwy kolor: czerwony

ZDROBNIENIA IMIENIA KORDIAN

Anek, Kodi, Kodusiaczek, Kondziu, Koras, Korba, Kordaj, Kordas, Kordek, Kordi, Kordianek, Kordiano, Kordiaś, Kordik, Kordiś, Korduś, Kordzio, Kordziu, Korek, Korinio, Koro

ZNANE OSOBY O IMIENIU KORDIAN

– Kordian Korytek – polski koszykarz
– Kordian Józef Zamorski – generał Wojska Polskiego

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x