Olbracht

HISTORIA IMIENIA OLBRACHT

Jest to imię o germańskich korzeniach. Znaczy „szlachetny, sławny”. Jest formą staroniemieckiego imienia Athalbraht, którego polskim odpowiednikiem jest Adalbert. W przeszłości imię to było popularne wśród ludzi zamożnych.

ZNACZENIE IMIENIA OLBRACHT

Olbracht to człowiek zrównoważony i odpowiedzialny. Lubi mieć kontrolę nad swoim życiem, a na co dzień kieruje się zdrowym rozsądkiem. Potrafi dzielić się tym co ma i chętnie pomaga innym. Mimo wewnętrznej siły, jest jednak wrażliwy na krzywdę innych, szczególnie dzieci i zwierząt. Cechuje go także inteligencja, zdolność szybkiego uczenia się i logika. Jest uparty i konsekwentny, często udaje mu się więc spełniać zawodowe marzenia.

W sferze uczuciowej, bywa nieśmiały. Zakochany jest jednak bardzo czuły, troskliwy i lojalny. Lubi kobiety nie tylko piękne zewnętrznie ale też rodzinne, spokojne i obdarzone dobrym sercem. Dla swojej wybranki jest ogromnym wsparciem w sprawach codziennych, chce zapewnić jej dobrobyt materialny oraz spełniać jej małe i duże zachcianki. Nie lubi się kłócić i raczej unika sytuacji konfliktowych.

Olbracht lubi dobrobyt i luksus, nie jest jednak chciwy. Potrafi dzielić się tym co ma i doskonale wie o tym, że fortuna kołem się toczy. Lubi gry, zdrową rywalizację i sprawdzanie swoich możliwości. Jest raczej domatorem i nie lubi głośnych i tłocznych miejsc.

Jako numerologiczna siódemka, Olbracht jest perfekcjonistą lubiącym być we wszystkim najlepszym. Unika otwartego chwalenia się, jednak lubi gdy inni doceniają to co robi. Łatwo zranić go krytyką, nawet tą konstruktywną.

Zawodowo mężczyźni o tym imieniu realizują się w profesjach związanych z niesieniem pomocy. Poradzą sobie też na stanowiskach, z którymi wiąże się duża odpowiedzialność.

IMIENINY OLBRACHTA

 • 25 czerwca

PATRONI I ŚWIĘCI

OLBRACHT

 • pochodzenie: germańskie
 • znaczenie: szlachetny, sławny
 • główne cechy: odpowiedzialny, wrażliwy, inteligentny, perfekcjonista
 • planeta: Pluton
 • znak zodiaku: Byk, Baran
 • roślina: mak polny
 • zwierzę: tygrys

Szczęśliwa liczba: 7
Szczęśliwy kamień: rubin
Szczęśliwy kolor: czerwony

ZDROBNIENIA IMIENIA OLBRACHT

Olbrachcik, Olbi, Olbraś

ZNANE OSOBY O IMIENIU OLBRACHT

 • Olbracht – królewicz polski i książę litewski, młodszy syn Zygmunta I Starego i Bony Sforzy
 • Jan I Olbracht – polski król, syn Kazimierza Jagiellończyka
 • Olbracht Łaski – senator Rzeczypospolitej, wojewoda sieradzki w latach 1565-1604, starosta lanckoroński, marienburski, alchemik i awanturnik

NAZWISKA WYWODZĄCE SIĘ OD IMIENIA OLBRACHT

Olbrachtowicz, Olbrachtyński, Olbracht

Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Olbracht:

strona 2: śmieszne znaczenie imienia Olbracht

strona 3: święty Olbracht

strona 4: imię Olbracht w piosenkach

strona 5: imię Olbracht po chińsku

strona 6: numerologia dla imienia Olbracht

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x