Imiona żeńskie

Chcesz poznać jakie znaczenie mają imiona żeńskie? Chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat imienia swojej partnerki, a może chcesz nadać ciekawe imię swojemu dziecku?

Imiona żeńskie

Poniżej znajduje się lista popularnych imion żeńskich, które nadawane są w Polsce. Lista imion żeńskich ułożona jest alfabetycznie.

A-C          D-F          G-I          J-L          Ł-N          O-R          S-U          W-Ż

A

Ada jest skromna i delikatna. Jej główną cechą jest to, iż do późnego wieku zachowuje dziewczęcy urok i powab, dzięki czemu bardzo podoba się mężczyznom. (znaczenie imienia Ada)

Adela jest osobą niezwykle energiczną i nieustannie dążącą do doskonałości. Zaciekle bron swoich przekonań i nie obawia się mówić prawdy prosto w oczy. (znaczenie imienia Adela)

Adelajda odznacza się ponadprzeciętną intuicją i wrażliwością. Jest bystra, potrafi obserwować i wyciągać odpowiednie wnioski. Poza tym bywa też niezwykle uparta i zawzięta. (znaczenie imienia Adelajda)

Adrianna to kobieta, która z reguły sama dla siebie stanowi autorytet. Niechętnie słuchają uwag innych osób i nie lubi kierować się radami postronnych ludzi. (znaczenie imienia Adrianna)

Agata jest kobietą samodzielną, stanowczą i odważną. Lubi ludzi, imprezy, dobrą zabawę i wycieczki. Ma ogromne poczucie humoru, jest aktywna i nie znosi nudy w żadnym aspekcie swojego życia. (znaczenie imienia Agata)

Agnieszka to kobieta pogodna, optymistycznie nastawiona do życia i potrafiąca z niego korzystać. Żyje według swoich zasad, jest asertywna i pewna siebie. (znaczenie imienia Agnieszka)

Aida jest wesołą gadułą, której wszędzie pełno. Cechuje ją także otwartość, tolerancja w stosunku do potrzeb innych ludzi i wyrozumiałość. (znaczenie imienia Aida)

Alana nie lubi się wyróżniać ani stać na pierwszym planie. Jest typem romantycznej marzycielki, która by osiągnąć szczęście, potrzebuje wielu duchowych przeżyć. (znaczenie imienia Alana)

Albina jest troskliwa i opiekuńcza. Charakteryzuje ją też wrażliwość, dobre serce i chęć pomocy innym. Ma świetne podejście do dzieci i uwielbia spędzać z nimi czas, a jej cierpliwość, pomysłowość oraz fantazja tylko jej w tym pomagają. (znaczenie imienia Albina)

Aldona jest kobietą pełną energii, uśmiechniętą, cieszącą się życiem i ciekawą świata. Ma bardzo ujmującą osobowość, która jak magnes przyciąga do niej przyjaciół. (znaczenie imienia Aldona)

Aleksandra to dziewczyna z którą nie da się nudzić! Ma ona bowiem poczucie humoru, jest inteligentna, rozmowna i bardzo towarzyska. (znaczenie imienia Aleksandra)

Alfreda jest osobą nietuzinkową, energiczną i wesołą. Ma zawsze mnóstwo pomysłów i zbyt mało czasu na realizację ich wszystkich. (znaczenie imienia Alfreda)

Alicja jest przede wszystkim kobietą niezwykle silną i zaradną. Rzadko prosi o pomoc, jest ambitna i wie czego chce od życia. (znaczenie imienia Alicja)

Alina to kobieta lubiąca wygodę i luksus. Bardzo dba o swoje zdrowie, kondycję i wygląd. Jednocześnie ma w sobie wiele uroku osobistego, jest życzliwa w stosunku do ludzi i bardzo lubiana w towarzystwie. (znaczenie imienia Alina)

Amanda to kobieta piękna, zadbana, modna i mająca w sobie wiele uroku osobistego. Jest też wrażliwa, inteligentna i bardzo wesoła. (znaczenie imienia Amanda)

Amelia zazwyczaj jest niezwykle piękną i uroczą kobietą, wokół której kręcą się mężczyźni. Działa na nich bowiem jak magnes, przyciągając nie tylko urodą, ale i kobiecością, przebojowością oraz poczuciem humoru. (znaczenie imienia Amelia)

Anabella często miewa zwariowane pomysły, które wynikają z jej artystycznej duszy. Lubi działać spontanicznie i bywa, że kierując się przeczuciem, stawia wszystko na jedną kartę. (znaczenie imienia Anabella)

Anastazja to kobieta bardzo oryginalna, obdarzona niebanalnym charakterem oraz wewnętrznie i zewnętrznie piękna. (znaczenie imienia Anastazja)

Aneta to kobieta, która zawsze na pierwszym miejscu w swoim życiu stawia rodzinę. Harmonia i miłość w domu są dla niej bardzo istotne, mimo że sama jest osobą pełną energii i przebojową. (znaczenie imienia Aneta)

Angela kocha imprezy, spotkania z przyjaciółmi, zakupy i wycieczki. Nie należy do ludzi oszczędnych, a pieniądze wydaje zazwyczaj pod wpływem chwilowego impulsu. (znaczenie imienia Angela)

Angelika jest kobietą bardzo ciepłą, rodzinną i zaradną. Nie lubi pośpiechu, bałaganu i chaosu, zdecydowanie woli natomiast gdy w jej życiu panuje ład i harmonia. (znaczenie imienia Angelika)

Angelina jest najczęściej kobietą naturalnie piękną i bardzo zmysłową. Jednocześnie jest wygadana, przebojowa oraz inteligentna. (znaczenie imienia Angelina)

Aniela jest kobietą bardzo ciepłą, rodzinną i wrażliwą. Na jej twarzy często gości uśmiech, ma poczucie humoru i bardzo lubi ludzi. (znaczenie imienia Aniela)

Anita to kobieta silna, pracowita i wierząca w swoje możliwości. Wie, że dzięki ciężkiej pracy, może osiągnąć wszystko o czym marzy. Dba o swój wygląd i umysł. (znaczenie imienia Anita)

Anna najczęściej jest kobietą przebojową, bardzo lubianą przez ludzi i ciekawą świata. Zazwyczaj świetnie radzi sobie w sferze zawodowej, co wynika z jej uporu, odporności na stres, chęci samodoskonalenia się i waleczności. (znaczenie imienia Anna)

Antonina to osoba bardzo towarzyska, uśmiechnięta i wygadana. Jak powietrza potrzebuje kontaktu z ludźmi, a jej największym wrogiem jest monotonia i nuda. (znaczenie imienia Antonina)

Apolonia to kobieta charakteryzująca się niebywałą urodą, a także inteligencją, pasją i oryginalną osobowością. Jest bardzo energiczna, towarzyska, wygadana i uśmiechnięta. (znaczenie imienia Apolonia)

Arkadia ma w sobie wiele pozytywnej energii, która nie pozwala jej stać w miejscu i dodaje jej siły do działania. Czasem bywa lekkomyślna i działa bez zastanowienia, co może pakować ją w tarapaty. (znaczenie imienia Arkadia)

Arleta to kobieta bardzo wrażliwa, uczuciowa i pełna pasji. Jednocześnie, jak tlenu potrzebuje towarzystwa ludzi, jest wesoła, energiczna i wszędzie jej pełno. (znaczenie imienia Arleta)

Augustyna jest kobietą uczuciową, wrażliwą i towarzyską. Bardzo lubi ludzi, jest otwarta, pomocna i nigdy nie ocenia nikogo z góry. (znaczenie imienia Augustyna)

Aurea jest kobietą piękną, inteligentną i zadbaną. Kocha podróżować, imprezować, robić zakupy i spotykać się ze swoimi przyjaciółmi. Jednocześnie ma w sobie także wiele kultury osobistej, taktu i wyczucia. (znaczenie imienia Aurea)

Aurelia jest zazwyczaj kobietą wyjątkowo piękną, wrażliwą i obdarzoną dobrym sercem. Lubi opiekować się innymi, jest towarzyska i życzliwa. (znaczenie imienia Aurelia)

B

Balbina to urodzona artystka. Ma dar przemawiania, spory zasób słów, czarującą osobowość i świetnie czuje się będąc w centrum zainteresowania. Najczęściej jest też wyjątkowo piękna, przebojowa i optymistycznie nastawiona do życia. (znaczenie imienia Balbina)

Barbara jest elegancką perfekcjonistką, której zależy na samodoskonaleniu się. Bywa również straszną gadułą, ma świetną intuicję i dar szybkiego rozpoznawania ludzkich intencji. (znaczenie imienia Barbara)

Beata obdarzona jest „starą duszą”. Ma otwarty umysł, jest empatyczna, współczująca i emanuje pozytywną energią. Bije od niej jakiś rodzaj ciepła, które poczuje każdy, kto znajdzie się w jej bliskim towarzystwie. (znaczenie imienia Beata)

Beatrycze jest zazwyczaj kobietą niezwykle piękną, a jednocześnie silną psychicznie i pewną siebie. Doskonale radzi sobie w życiu, jest odważna, samodzielna i inteligentna. (znaczenie imienia Beatrycze)

Bella jest otwarta, ciekawa świata i tolerancyjna. Żyje chwilą i nie rozpamiętuje porażek z przeszłości. Świetnie radzi sobie ze stresem i ciężko wyprowadzić ją z równowagi. (znaczenie imienia Bella)

Benedykta jest kobietą spokojną, opanowaną i harmonijną. Zawsze żyje w zgodzie ze sobą, ma zasady których się trzyma i rzadko ulega wpływom innych ludzi. (znaczenie imienia Benedykta)

Benita jest towarzyska, wesoła i wygadana. Ludzie cenią jej naturalność, prawdomówność i poczucie humoru. Potrafi słuchać ale i doradzić, a także pomóc gdy wymaga tego sytuacja. (znaczenie imienia Benita)

Berenika ma w sobie wiele empatii, jest pomocna i życzliwa. To romantyczna marzycielka, obdarzona świetną intuicją i kierująca się w życiu najczęściej tym, co podpowiada jej serce. (znaczenie imienia Berenika)

Bernadetta jest zdolna do poświęceń, kocha życie, potrafi cieszyć się każdą chwilą, rzadko narzeka, ma rozwiniętą duchowość i jest pełna pasji. (znaczenie imienia Bernadetta)

Bernarda doskonale wie czego chce od życia i jest konkretną realistką, nie tracącą czasu na bujanie w obłokach. Jednocześnie jest również bardzo inteligentna, szybko się uczy i ma doskonałą intuicję. (znaczenie imienia Bernarda)

Bernardyna jest kobietą silną psychicznie, odważną i inteligentną. Trudno ją złamać, przestraszyć, zniechęcić czy nią manipulować. Doskonale wie czego chce od życia i pewnie kroczy do celu. (znaczenie imienia Bernardyna)

Berta ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów i szybko znajduje wspólny język z ludźmi. W życiu kieruje się zdrowym rozsądkiem, choć raz na jakiś czas zdarza jej się też nieźle zaszaleć. (znaczenie imienia Berta)

Bianka to typ uroczej księżniczki, która życia nie bierze zbyt poważnie, ma dystans do wszystkiego co ją otacza i nie załamuje się w obliczu problemów. Lubi mówić, ale potrafi także słuchać. (znaczenie imienia Bianka)

Biruta jest uparta, ambitna i pracowita. Zazwyczaj udaje jej się kończyć, to co zaczyna, trudno ją bowiem zniechęcić, przestraszyć czy zmęczyć. Lubi podejmować ryzyko i stawiać wszystko na jedną kartę. (znaczenie imienia Biruta)

Blandyna to kobieta uczuciowa, empatyczna i uduchowiona. Jest wrażliwa i dużo spraw bierze sobie do serca. Mimo to, potrafi cieszyć się życiem i ma w sobie sporo pozytywnej energii. (znaczenie imienia Blandyna)

Blanka ma świetny gust, jest estetką doceniającą piękno, dba o swój wygląd, jest inteligentna i elokwentna. Z natury jest delikatna, romantyczna i ciepła, choć potrafi czasem pokazać też pazurki. (znaczenie imienia Blanka)

Bogdana ma poczucie humoru i potrafi śmiać się sama z siebie. Jest także bardzo inteligentna, oczytana i szybko się uczy. (znaczenie imienia Bogdana)

Bogna to kobieta ciepła, wesoła i towarzyska. Jedną z jej głównych cech jest także inteligencja. Szybko się uczy, jest sprytna, spostrzegawcza i otwarta. (znaczenie imienia Bogna)

Bogumiła jest bardzo inteligentna, dojrzała emocjonalnie i samoświadoma. Chętnie podejmuje się trudnych wyzwań, lubi pracować nad sobą i pogłębiać swoje umiejętności oraz wiedzę. (znaczenie imienia Bogumiła)

Bogusława jest uduchowiona i żyje tak, by nikomu nie zrobić krzywdy. Mocno trzyma się swoich przekonań i zasad, jest uparta i konsekwentna. (znaczenie imienia Bogusława)

Bolesława jest indywidualistką, która w każdej kwestii ma swoje zdanie. Jest otwarta, przebojowa, wesoła i pełna pozytywnej energii. (znaczenie imienia Bolesława)

Bona jest osobą bardzo inteligentną, wygadaną i śmiałą. Bywa też niesamowicie uparta, więc jeśli podejmie już jakąś decyzję, piekielnie trudno ją zmienić. (znaczenie imienia Bona)

Bożena szybko zjednuje sobie ludzi, ma poczucie humoru i wiele wewnętrznego ciepła oraz mądrości. Jest zadbana i aktywna, a jej największym wrogiem jest nuda. (znaczenie imienia Bożena)

Brenda jest bardzo towarzyska, skora do zabawy, wesoła i przebojowa. Najczęściej uśmiech nie schodzi z jej twarzy, nawet wtedy gdy przeżywa jakieś niepowodzenia. (znaczenie imienia Brenda)

Bronisława uwielbia spotkania w gronie najbliższych, jest wygadana oraz pełna życia i energii. Chętnie pomaga innym i lubi dzielić się tym co ma. (znaczenie imienia Bronisława)

Brygida lubi zmiany wokół siebie, a także w sobie. Bawi się modą i kolorami, jest odważna i przebojowa. Chyba nie da się jej nie lubić czy długo się na nią gniewać. (znaczenie imienia Brygida)

C

Cecylia to wesoła optymistka, która przez życie idzie z ogromną energią i uśmiechem na ustach. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, jest inteligentna, ambitna i bardzo pracowita. (znaczenie imienia Cecylia)

Celina to kobieta bardzo rodzinna, ciepła i wrażliwa. Najczęściej jest także wyjątkowo piękna, inteligentna oraz pracowita. (znaczenie imienia Celina)

Cyntia jest kobietą zdecydowaną, przebojową i doskonale wiedzącą czego chce od życia. Lubi porządek, a jej dom jest najczęściej pięknie urządzony i wypełniony pozytywną energią. (znaczenie imienia Cyntia)

Czesława jest kobietą spokojną, rodzinną i rozsądną. Lubi spotkania w gronie najbliższych, jest gościnna i ma zdolności organizatorskie. (znaczenie imienia Czesława)

Na następnych stronach znajdziesz imiona zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

strona 1: tutaj jesteś 🙂

strona 2: D-F

strona 3: G-I

strona 4: J-L

strona 5: Ł-N

strona 6: O-R

strona 7: S-U

storna 8: W-Ż