Imiona żeńskie

Znaczenie imion żeńskich

Chcesz poznać jakie znaczenie mają imiona żeńskie? Chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat imienia swojej partnerki, a może chcesz nadać ciekawe imię swojemu dziecku?

Imiona żeńskie

Poniżej znajduje się lista popularnych imion żeńskich, które nadawane są w Polsce. Lista imion żeńskich ułożona jest alfabetycznie.

A-C          D-F          G-I          J-L          Ł-N          O-R          S-U          W-Ż

A

Ada jest skromna i delikatna. Jej główną cechą jest to, iż do późnego wieku zachowuje dziewczęcy urok i powab. (znaczenie imienia Ada)

Adela jest osobą niezwykle energiczną i nieustannie dążącą do doskonałości. (znaczenie imienia Adela)

Adelajda odznacza się ponadprzeciętną intuicją i wrażliwością. Jest bystra, potrafi obserwować i wyciągać odpowiednie wnioski. (znaczenie imienia Adelajda)

Adelina jest osobą bardzo odpowiedzialną ambitną i obowiązkową. (znaczenie imienia Adelina)

Adrianna to kobieta, która z reguły sama dla siebie stanowi autorytet. (znaczenie imienia Adrianna)

Agata jest kobietą samodzielną, stanowczą i odważną. Lubi ludzi, imprezy, dobrą zabawę i wycieczki. (znaczenie imienia Agata)

Agnieszka to kobieta pogodna, optymistycznie nastawiona do życia i potrafiąca z niego korzystać. (znaczenie imienia Agnieszka)

Aida jest wesołą gadułą, której wszędzie pełno. Cechuje ją także otwartość, tolerancja w stosunku do potrzeb innych ludzi. (znaczenie imienia Aida)

Alana nie lubi się wyróżniać ani stać na pierwszym planie. Jest typem romantycznej marzycielki. (znaczenie imienia Alana)

Albina jest troskliwa i opiekuńcza. Charakteryzuje ją też wrażliwość, dobre serce i chęć pomocy innym. (znaczenie imienia Albina)

Aldona jest kobietą pełną energii, uśmiechniętą, cieszącą się życiem i ciekawą świata. (znaczenie imienia Aldona)

Aleksandra to dziewczyna z którą nie da się nudzić! Jest inteligentna, rozmowna i bardzo towarzyska. (znaczenie imienia Aleksandra)

Alfreda jest osobą nietuzinkową, energiczną i wesołą. Ma zawsze mnóstwo pomysłów i zbyt mało czasu na realizację ich wszystkich. (znaczenie imienia Alfreda)

Alicja jest przede wszystkim kobietą niezwykle silną i zaradną. Rzadko prosi o pomoc. (znaczenie imienia Alicja)

Alina to kobieta lubiąca wygodę i luksus. Bardzo dba o swoje zdrowie, kondycję i wygląd. (znaczenie imienia Alina)

Alma jest kobietą spokojną, ciepłą i życzliwą. Lubi ludzi. (znaczenie imienia Alma)

Amalia jest kobietą pełną temperamentu, energii i pozytywnego nastawienia. (znaczenie imienia Amalia)

Amanda to kobieta piękna, zadbana, modna i mająca w sobie wiele uroku osobistego. (znaczenie imienia Amanda)

Amelia zazwyczaj jest niezwykle piękną i uroczą kobietą, wokół której kręcą się mężczyźni. (znaczenie imienia Amelia)

Anabella często miewa zwariowane pomysły, które wynikają z jej artystycznej duszy. (znaczenie imienia Anabella)

Anastazja to kobieta bardzo oryginalna, obdarzona niebanalnym charakterem. (znaczenie imienia Anastazja)

Anatola to kobieta niezwykle ciepła, rodzinna i życzliwa. (znaczenie imienia Anatola)

Aneta to kobieta, która zawsze na pierwszym miejscu w swoim życiu stawia rodzinę. (znaczenie imienia Aneta)

Angela kocha imprezy, spotkania z przyjaciółmi, zakupy i wycieczki. Nie należy do ludzi oszczędnych. (znaczenie imienia Angela)

Angelika jest kobietą bardzo ciepłą, rodzinną i zaradną. Nie lubi pośpiechu, bałaganu i chaosu. (znaczenie imienia Angelika)

Angelina jest najczęściej kobietą naturalnie piękną i bardzo zmysłową. Jednocześnie jest wygadana, przebojowa oraz inteligentna. (znaczenie imienia Angelina)

Aniela jest kobietą bardzo ciepłą, rodzinną i wrażliwą. Na jej twarzy często gości uśmiech. (znaczenie imienia Aniela)

Anita to kobieta silna, pracowita i wierząca w swoje możliwości. Wie, że dzięki ciężkiej pracy, może osiągnąć wszystko. (znaczenie imienia Anita)

Anna najczęściej jest kobietą przebojową, bardzo lubianą przez ludzi i ciekawą świata. (znaczenie imienia Anna)

Antonina to osoba bardzo towarzyska, uśmiechnięta i wygadana. Jak powietrza potrzebuje kontaktu z ludźmi. (znaczenie imienia Antonina)

Apolonia to kobieta charakteryzująca się niebywałą urodą, a także inteligencją, pasją i oryginalną osobowością. (znaczenie imienia Apolonia)

Ariadna jest osobą pogodną, towarzyską i energiczną. Świetnie czuje się wśród ludzi. (znaczenie imienia Ariadna)

Ariana to najczęściej osoba bardzo utalentowana, przebojowa, śmiała i pełna pozytywnego nastawienia. (znaczenie imienia Ariana)

Arina

Arkadia ma w sobie wiele pozytywnej energii, która nie pozwala jej stać w miejscu i dodaje jej siły do działania. (znaczenie imienia Arkadia)

Arleta to kobieta bardzo wrażliwa, uczuciowa i pełna pasji. (znaczenie imienia Arleta)

Arletta to kobieta przebojowa, pewna siebie i wygadana. (znaczenie imienia Arletta)

Armanda to kobieta z klasą. Inteligentna, zadbana i elegancka. (znaczenie imienia Armanda)

Armina jest kobietą spokojną, rodzinną i poukładaną. W życiu kieruje się głównie zdrowym rozsądkiem. (znaczenie imienia Armina)

Augustyna jest kobietą uczuciową, wrażliwą i towarzyską. Bardzo lubi ludzi, jest otwarta. (znaczenie imienia Augustyna)

Aurea jest kobietą piękną, inteligentną i zadbaną. Kocha podróżować, imprezować, robić zakupy i spotykać się ze swoimi przyjaciółmi. (znaczenie imienia Aurea)

Aurelia jest zazwyczaj kobietą wyjątkowo piękną, wrażliwą i obdarzoną dobrym sercem. (znaczenie imienia Aurelia)

Aurora jest kobietą wrażliwą, delikatną i obdarzoną dobrym sercem. (znaczenie imienia Aurora)

B

Balbina to urodzona artystka. Ma dar przemawiania, spory zasób słów i czarującą osobowość. (znaczenie imienia Balbina)

Barbara jest elegancką perfekcjonistką, której zależy na samodoskonaleniu się. Bywa również straszną gadułą. (znaczenie imienia Barbara)

Beata obdarzona jest „starą duszą”. Ma otwarty umysł, jest empatyczna, współczująca i emanuje pozytywną energią. (znaczenie imienia Beata)

Beatrycze jest zazwyczaj kobietą niezwykle piękną, a jednocześnie silną psychicznie i pewną siebie. (znaczenie imienia Beatrycze)

Bella jest otwarta, ciekawa świata i tolerancyjna. Żyje chwilą i nie rozpamiętuje porażek z przeszłości. (znaczenie imienia Bella)

Benedykta jest kobietą spokojną, opanowaną i harmonijną. Zawsze żyje w zgodzie ze sobą i ma zasady których się trzyma. (znaczenie imienia Benedykta)

Benita jest towarzyska, wesoła i wygadana. Ludzie cenią jej naturalność, prawdomówność i poczucie humoru. (znaczenie imienia Benita)

Berenika ma w sobie wiele empatii, jest pomocna i życzliwa. To romantyczna marzycielka. (znaczenie imienia Berenika)

Bernadeta to kobieta zaradna, pewna siebie i silna psychicznie. Nie potrzebuje tego, by ktoś prowadził ją za rączkę. (znaczenie imienia Bernadeta)

Bernadetta jest zdolna do poświęceń. Kocha życie, potrafi cieszyć się każdą chwilą i rzadko narzeka. (znaczenie imienia Bernadetta)

Bernarda doskonale wie czego chce od życia i jest konkretną realistką, nie tracącą czasu na bujanie w obłokach. (znaczenie imienia Bernarda)

Bernardyna jest kobietą silną psychicznie, odważną i inteligentną. Trudno ją złamać, przestraszyć czy zniechęcić. (znaczenie imienia Bernardyna)

Berta ma łatwość w nawiązywaniu kontaktów i szybko znajduje wspólny język z ludźmi. (znaczenie imienia Berta)

Bianka to typ uroczej księżniczki, która życia nie bierze zbyt poważnie i ma dystans do wszystkiego co ją otacza. (znaczenie imienia Bianka)

Biruta jest uparta, ambitna i pracowita. Zazwyczaj udaje jej się kończyć, to co zaczyna. (znaczenie imienia Biruta)

Blandyna to kobieta uczuciowa, empatyczna i uduchowiona. Jest wrażliwa i dużo spraw bierze sobie do serca. (znaczenie imienia Blandyna)

Blanka ma świetny gust, jest estetką doceniającą piękno, dba o swój wygląd, jest inteligentna i elokwentna. (znaczenie imienia Blanka)

Bogdana ma poczucie humoru i potrafi śmiać się sama z siebie. Jest także bardzo inteligentna. (znaczenie imienia Bogdana)

Bogna to kobieta ciepła, wesoła i towarzyska. Jedną z jej głównych cech jest także inteligencja. (znaczenie imienia Bogna)

Bogumiła jest bardzo inteligentna, dojrzała emocjonalnie i samoświadoma. Chętnie podejmuje się trudnych wyzwań. (znaczenie imienia Bogumiła)

Bogusława jest uduchowiona i żyje tak, by nikomu nie zrobić krzywdy. Mocno trzyma się swoich przekonań. (znaczenie imienia Bogusława)

Bolesława jest indywidualistką, która w każdej kwestii ma swoje zdanie. Jest otwarta, przebojowa i wesoła. (znaczenie imienia Bolesława)

Bona jest osobą bardzo inteligentną, wygadaną i śmiałą. Bywa też niesamowicie uparta. (znaczenie imienia Bona)

Bożena szybko zjednuje sobie ludzi, ma poczucie humoru i wiele wewnętrznego ciepła oraz mądrości. (znaczenie imienia Bożena)

Brenda jest bardzo towarzyska, skora do zabawy, wesoła i przebojowa. Najczęściej uśmiech nie schodzi z jej twarzy. (znaczenie imienia Brenda)

Bronisława uwielbia spotkania w gronie najbliższych, jest wygadana oraz pełna życia i energii. (znaczenie imienia Bronisława)

Brygida lubi zmiany wokół siebie, a także w sobie. Bawi się modą i kolorami, jest odważna i przebojowa. (znaczenie imienia Brygida)

C

Cecylia to wesoła optymistka, która przez życie idzie z ogromną energią i uśmiechem na ustach. (znaczenie imienia Cecylia)

Celina to kobieta bardzo rodzinna, ciepła i wrażliwa. Najczęściej jest także wyjątkowo piękna, inteligentna oraz pracowita. (znaczenie imienia Celina)

Cyntia jest kobietą zdecydowaną, przebojową i doskonale wiedzącą czego chce od życia. Lubi porządek. (znaczenie imienia Cyntia)

Czesława jest kobietą spokojną, rodzinną i rozsądną. Lubi spotkania w gronie najbliższych. (znaczenie imienia Czesława)

Na następnych stronach znajdziesz imiona zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

strona 1: tutaj jesteś 🙂

strona 2: D-F

strona 3: G-I

strona 4: J-L

strona 5: Ł-N

strona 6: O-R

strona 7: S-U

storna 8: W-Ż