Anna Przybylska

Anna Przybylska biografia

Anna Przybylska, polska aktorka i fotomodelka na świat przyszła 26 grudnia 1978 roku w Gdyni. Jej rodzicami byli oficer marynarki wojennej Bogdan Przybylski oraz Krystyna Przybylska, z zawodu technik gastronomii. Miała także starszą o cztery lata siostrę Agnieszkę. Ania Od początku była dzieckiem ruchliwym, wesołym i uzdolnionym, więc rodzice zapisali ją do zespołu wokalno-tanecznego Jantarki. Gdy Ania była w liceum, dostrzeżono również jej urodę, która pozwoliła jej na rozwinięcie kariery fotomodelki. Po ukończeniu liceum, Przybylska rozpoczęła studia pedagogiczne, jednak już po pierwszym roku stwierdziła, że nie jest to jej powołanie i zrezygnowała z nich.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Anna Przybylska postanawia spróbować swoich sił w roli aktorki. Dostaje rolę w dramacie Ciemna strona Wenus i bezpowrotnie zakochuje się w aktorstwie. W tym samym roku, Przybylska dostaje angaż do bardzo popularnego w tamtych latach serialu Złotopolscy. Gra tam policjantkę Marylkę, do której wzdychają niemal wszyscy mężczyźni. To właśnie ta rola otwiera przed nią drzwi do kariery, która od tego momentu rozpoczyna się na dobre.

Anna Przybylska aktorka

W 2000 roku Anna Przybylska wystąpiła w komedii Bogusława Lindy Sezon na Leszcza, a później przez lata grała doktor Karinę w sitcomie Daleko od Noszy. W 2002 roku można było oglądać ją także w Superprodukcji Juliusza Machulskiego, Karierze Nikosia Dyzmy oraz w Dniu Świra Marka Koterskiego. W 2003 roku dostała rolę Kasi w filmie Królowa Chmur, a rok później jako Marta zagrała w filmie sensacyjnym Rh+. W 2007 roku Anna Przybylska zagrała epizod w serialu Niania, pojawiając się w 65. odcinku jako Mariola. Tego samego roku można było ją oglądać także w filmie Stanisława Tyma Ryś oraz w komedii romantycznej Dlaczego nie!. W 2009 roku Anna Przybylska przyjęła rolę Mirki w komedii Złoty środek, której reżyserem był Olaf Lubaszenko. W tym samym czasie gra też w kilku serialach, między innymi w Synach oraz 39 i pół. W 2010 roku dostaje rolę Karoliny Słomki w serialu Klub Szalonych Dziewic. W 2012 roku aktorka dostaje angaż w rewelacyjnym filmie Sęp. Niedługo później, można ją oglądać także w Bokserze – filmie o życiu Przemysława Salety, w którym wciela się w żonę sportowca – Ewę Pacułę. Na rok przed śmiercią, Anna Przybylska zdążyła jeszcze zagrać w serialu Komisarz Alex oraz w filmie Bilet na Księżyc.

Aktorka dwa razy wzięła udział w sesji do polskiej edycji magazynu Playboy, z czego prywatnie była bardzo dumna. Jako pierwsza Polka, była ambasadorką kosmetycznej marki Astor, reklamowała także sieć obuwniczą CCC, firmę kosmetyczną Garnier oraz sieć telefonii komórkowej Play. Ponoć miała także propozycję zostania jurorką w programie telewizji TVN Mam Talent jednak po namyśle odrzuciła ją.

Jeśli chodzi o życie prywatne Anny Przybylskiej, to w 2000 roku wzięła ona ślub z tenisistą Dominikiem Zygrą. Małżeństwo nie przetrwało jednak długo, bo niespełna rok. Później, aktorka związała się z piłkarzem Jarosławem Bieniukiem, z którym ma trójkę dzieci – córkę Oliwię, która z roku na rok, staje się coraz bardziej podobna do mamy, a także dwóch synów – Szymona oraz Jana.

Od 2013 roku aktorka walczyła z rakiem trzustki i mimo operacji oraz zagranicznego, kosztownego leczenia przegrała tą batalię. Zmarła 5 października 2014 roku w domu rodzinnym w Gdyni. W ciągu swojego życia, aktorka zdobyła wiele nagród, między innymi: dwie statuetki Melonika Festiwalu Dobrego Humoru dla najlepszej aktorki komediowej za rolę w serialach Daleko od noszy oraz w Złotopolskich, tytuł „TOPolki 2007” i „TOPolki 2008”, „Diamentowy Klaps Filmowy” na festiwalu Orange Kino Letnie, tytuł „Kobiety Dekady Glamour” oraz tytuł „Najpiękniejszej Polki 2013” corocznego plebiscytu Viva! Najpiękniejsi.

Więcej o imieniu Anna znajdziesz w poniższym linku:

Anna

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x