Piotr Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak biografia

Piotr Woźniak-Starak, polski producent filmowy i przedsiębiorca na świat przyszedł 10 lipca 1980 roku w Warszawie. Jego ojcem był adwokat Jerzy Woźniak, a matką modelka Anna Woźniak-Starak. Gdy Piotr miał zaledwie siedem lat, zmarł jego ojciec, a dwa lata później matka wyszła ponownie za mąż – tym razem za przedsiębiorcę Jerzego Staraka, po którym producent przejął nazwisko. Dzięki dobrej sytuacji finansowej rodziny, Piotr Woźniak-Starak studiował na najlepszych, amerykańskich uczelniach, tam odbył także swoje pierwsze zawodowe staże.

Piotr Woźniak-Starak producent

W 2005 roku Woźniak-Starak wrócił do kraju i rozpoczął pracę przy filmach. Jego debiutem w tej kwestii był polsko-niemiecki film Strajk, w którym zagrali między innymi Andrzej Chyra, Andrzej Grabowski czy Wojciech Pszoniak. Później brał udział w produkcji serialu kryminalnego Oficerowie, a wreszcie także hitów takich jak Katyń czy Opowieści z Narnii.

W 2008 roku Piotr założył przedsiębiorstwo Watchout Production, które do tej pory zajmuje się produkcją filmów oraz reklam. Jest znane z produkcji takich hitów jak chociażby Big Love, Bogowie czy Sztuka kochania: Historia Michaliny Wisłockiej. Jeśli chodzi o spoty reklamowe, to na swoim koncie mają współpracę między innymi z RedBull’em, Polpharmą, UPC czy Circle K.

Piotr Woźniak-Starak śmierć

W 2016 roku Piotr Woźniak-Starak poślubił miłość swojego życia – prezenterkę telewizyjną Agnieszkę Woźniak-Starak. Ich szczęśliwe życie przerwał jednak wypadek, który wydarzył się 18 sierpnia 2019 roku. Piotr wypadł z motorówki podczas ich wspólnego urlopu na ukochanych Mazurach. Po pięciu dniach poszukiwań, ratownicy wyłowili jego ciało. Jak się później okazało, producent najprawdopodobniej uderzył głową o śrubę motorówki, co spowodowało utratę przytomności i ostatecznie – zgon. Informacja o śmierci tego młodego, zdolnego przedsiębiorcy obiegła cały kraj i wzbudziła ogromny szok. 30 sierpnia Piotr Woźniak-Starak został pochowany nieopodal jego posiadłości w Fuledzie.

Więcej o imieniu Piotr znajdziesz w poniższym linku:

Piotr

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x