Imiona męskie

Poniżej znajduje się lista popularnych imion męskich, które nadawane są w Polsce. Lista imion męskich ułożona jest alfabetycznie.

A-C          D-F          G-I          J-L          Ł-N          O-R          S-U          W-Ż

O

Odyseusz to osoba ostrożna i rozważna w działaniach. Jest osobą kochającą podróże, ruch, a także wolność. (znaczenie imienia Odyseusz)

Oktawian jest mężczyzną energicznym, przebojowym i inteligentnym. Najczęściej jest też bardzo przystojny i czarujący. (znaczenie imienia Oktawian)

Oktawiusz –> patrz Oktawian

Olaf to mężczyzna inteligentny, sprytny i zaradny. Świetnie radzi sobie w trudnych sytuacjach. (znaczenie imienia Olaf)

Olbracht to człowiek zrównoważony i odpowiedzialny. Lubi mieć kontrolę nad swoim życiem kierując się zdrowym rozsądkiem. (znaczenie imienia Olbracht)

Oleg jest mężczyzną pomysłowym, kreatywnym i utalentowanym. Ma problemy z obraniem swojej życiowej drogi. (znaczenie imienia Oleg)

Olgierd jest mężczyzną kulturalnym, inteligentnym i spokojnym. Nie toleruje obłudy, chamstwa ani przemocy. (znaczenie imienia Olgierd)

Omar

Olivier

Oliwier to mężczyzna inteligentny, pracowity i ambitny, a jednocześnie przebojowy i obdarzony łobuzerską naturą. (znaczenie imienia Oliwier)

Onufry jest osobą niezwykle towarzyską, z łatwością nawiązuje nowe znajomości. (znaczenie imienia Onufry)

Orestes potrafi wykorzystać okazje jakie pojawiają się w jego życiu – wierzy, że los mu sprzyja. (znaczenie imienia Orestes)

Oskar jest mężczyzną nieprzeciętnie inteligentnym i ambitnym. Stale poszerza swoje umiejętności. (znaczenie imienia Oskar)

Oswald to typ flegmatyka. Idzie przez życie spokojnie lecz pewnie. Długo podejmuje decyzję – musi się zastanowić. (znaczenie imienia Oswald)

Otto

Otton to osoba stała w uczuciach i konkretna, można na niej polegać. Ceni wolność oraz niezależność. (znaczenie imienia Otton)

P

Pakosław jest radosny i ma duże poczucie humoru. Wiąże się z tym fakt, że lubi przebywać w towarzystwie. (znaczenie imienia Pakosław)

Pankracy to wzorowy obywatel, postępujący zgodnie z prawem, czym wzbudza szacunek otoczenia. (znaczenie imienia Pankracy)

Paskal

Patrycjusz jest mężczyzną niepokornym, oryginalnym i chodzącym własnymi ścieżkami. (znaczenie imienia Patrycjusz)

Patrycy jest mężczyzną niezwykle kreatywnym, który ma sto pomysłów na sekundę. (znaczenie imienia Patrycy)

Patryk to mężczyzna niezwykle wrażliwy, oryginalny i pewny siebie. Mocno trzyma się swoich przekonań. (znaczenie imienia Patryk)

Paweł jest mężczyzną cierpliwym, zaradnym, upartym, inteligentnym i spostrzegawczym. To raczej typ introwertyka. (znaczenie imienia Paweł)

Pelagiusz jest wyjątkowo otwarty na świat, lubi poznawać nowe miejsca i nowych ludzi. (znaczenie imienia Pelagiusz)

Petroniusz to osoba niezwykle inteligentna i zaradna. Bywa złośliwy i nierzadko ciężko z nim wytrzymać. (znaczenie imienia Petroniusz)

Piotr to mężczyzna inteligentny, ambitny, wrażliwy i życzliwy. Ciężko utrzymać go w jednym miejscu. (znaczenie imienia Piotr)

Pius jest zaradny i samodzielny. Ma oryginalne i nietypowe hobby, czym często wzbudza zainteresowanie płci przeciwnej. (znaczenie imienia Pius)

Placyd to podróżnik – dalekie i samotne wyprawy wyciszają go i dają mu energię do działania. (znaczenie imienia Placyd)

Polikarp jest bardzo towarzyski, lubi być w centrum zainteresowania, często pełni rolę wodzireja. (znaczenie imienia Polikarp)

Prokop to osoba o bardzo silnym charakterze. Jest konsekwentny i wytrzymały, to typ zdobywcy. (znaczenie imienia Prokop)

Prosper to osoba bardzo życzliwa i przyjemna w obyciu. Lubi marzyć i bujać w obłokach. (znaczenie imienia Prosper)

Prot

Protazy jest osobą przyjacielską i sympatyczną, dlatego zawsze wokół niego jest szerokie grono znajomych. (znaczenie imienia Protazy)

Przecław to osoba bardzo niezależna, kochająca wolność i nie znosząca barier. Wyróżnia go ambicja. (znaczenie imienia Przecław)

Przemił to osoba posiadająca dużo uroku osobistego, jest elegancki, przywiązuje dużą wagę do wyglądu. (znaczenie imienia Przemił)

Przemysław to mężczyzna optymistycznie nastawiony do życia, wesoły, towarzyski i otwarty. (znaczenie imienia Przemysław)

Przybysław to osoba impulsywna, działająca pod wpływem chwili i emocji. Rzadko udaje mu się zrealizować cel. (znaczenie imienia Przybysław)

R

Racibor jest odważny oraz pewny siebie. Dąży wytrwale i z premedytacją do wyznaczonych celów. (znaczenie imienia Racibor)

Radomił jest człowiekiem niezwykle pogodnym i optymistycznie patrzy na świat. Jest przy tym bardzo pracowity. (znaczenie imienia Radomił)

Radomir stara się błyszczeć i wyróżniać w tłumie, lubi przyciągać uwagę. Dużą satysfakcję daje mu zwycięstwo. (znaczenie imienia Radomir)

Radosław jest mężczyzną wesołym, optymistycznie nastawionym do życia i bardzo towarzyskim. (znaczenie imienia Radosław)

Radzim jest rozsądny, nie kieruje się emocjami, na spokojnie podejmuje wszystkie decyzje. (znaczenie imienia Radzim)

Radzimir

Rafał to mężczyzna silny, niezależny i waleczny, a jednocześnie niezwykle inteligentny i sprytny. (znaczenie imienia Rafał)

Rajmund nie znosi konfliktów i zawikłanych spraw, pomaga bliskim rozwiązywać spory. Jest łagodny i spokojny. (znaczenie imienia Rajmund)

Rajnold wytrwale zmierza do obranych celów, jest niezwykle zdeterminowany. (znaczenie imienia Rajnold)

Remigiusz to mężczyzna mający bardzo oryginalną osobowość, za którą najczęściej idzie jego niebanalny styl. (znaczenie imienia Remigiusz)

Renat to człowiek nieśmiały i zagubiony, któremu brakuje pewności siebie. (znaczenie imienia Renat)

Robert to mężczyzna niepokorny, pewny siebie i doskonale wiedzący czego chce od życia. (znaczenie imienia Robert)

Robin to typowy samotnik, ceniący sobie spokój i porządek. Lubi podróżować w samotności. (znaczenie imienia Robin)

Roch to mężczyzna pewny siebie, energiczny, towarzyski i kochający życie. Ma żyłkę do interesów i szczęście do inwestycji. (znaczenie imienia Roch)

Roderyk to mężczyzna uduchowiony oraz wrażliwy. Potrafi bezinteresownie pomagać. (znaczenie imienia Roderyk)

Roger zazwyczaj jest zrównoważony i opanowany, irytuje się tylko wtedy, gdy ktoś krytykuje jego pomysły. (znaczenie imienia Roger)

Roland nie znosi narzucania mu cudzego zdania, ciężko przychodzi mu kompromis i przyznanie komuś racji. (znaczenie imienia Roland)

Roman jest mężczyzną odpowiedzialnym, inteligentnym i zaradnym. To typ indywidualisty. (znaczenie imienia Roman)

Romeo to mężczyzna niezwykle ciekawy, nieco tajemniczy i najczęściej bardzo przystojny. (znaczenie imienia Romeo)

Romuald jest człowiekiem cierpliwym, spokojnym i wyważonym. Ma dar dyplomacji. (znaczenie imienia Romuald)

Ronald

Rościsław jest człowiekiem bezpośrednim, towarzyskim i radosnym. Uwielbia brać udział w imprezach. (znaczenie imienia Rościsław)

Rosław jest bezpośredni oraz bardzo towarzyski. Z łatwością nawiązuje nowe znajomości na imprezach. (znaczenie imienia Rosław)

Rudolf jest niezwykle opanowany i powściągliwy, ciężko wykrzesać z niego odrobinę spontaniczności. (znaczenie imienia Rudolf)

Rufin to mężczyzna dobrze wychowany, mający nienaganne maniery i wyróżniający się kulturą osobistą. (znaczenie imienia Rufin)

Rufus jest niezwykle wrażliwy. Kilka życiowych zawodów i niepowodzeń sprawiło, że jest podejrzliwy w stosunku do ludzi. (znaczenie imienia Rufus)

Rupert jest postrzegany jako mało towarzyski, jednak zyskuje przy bliższym poznaniu. W relacjach z innymi stawia na jakość. (znaczenie imienia Rupert)

Ryszard to człowiek pewny siebie, silny, zaradny i odważny. Nie ma dla niego zbyt trudnych czy niemożliwych zadań. (znaczenie imienia Ryszard)


Na następnych stronach znajdziesz imiona zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

strona 1: A-C

strona 2: D-F

strona 3: G-I

strona 4: J-L

strona 5: Ł-N

strona 6: tutaj jesteś 🙂

strona 7: S-U

storna 8: W-Ż