Imiona męskie

Poniżej znajduje się lista popularnych imion męskich, które nadawane są w Polsce. Lista imion męskich ułożona jest alfabetycznie.

A-C          D-F          G-I          J-L          Ł-N          O-R          S-U          W-Ż

O

Odyseusz to osoba ostrożna i rozważna w działaniach. Jego liczbą astrologiczną jest 8, co symbolizuje osoby kochające podróże, preferujące zmiany i ruch, a także wolność. (znaczenie imienia Odyseusz)

Oktawian jest mężczyzną energicznym, przebojowym i inteligentnym. Najczęściej jest też bardzo przystojny i czarujący, na około więc ma wiele adoratorek. (znaczenie imienia Oktawian)

Oktawiusz –> patrz Oktawian

Olaf to mężczyzna inteligentny, sprytny i zaradny. Świetnie radzi sobie w trudnych sytuacjach, które wymagają zachowania zimnej krwi i szybkiego podejmowania decyzji. (znaczenie imienia Olaf)

Olbracht to człowiek zrównoważony i odpowiedzialny. Lubi mieć kontrolę nad swoim życiem, a na co dzień kieruje się zdrowym rozsądkiem. (znaczenie imienia Olbracht)

Oleg jest mężczyzną pomysłowym, kreatywnym i utalentowanym. W młodości zazwyczaj ma problemy z obraniem swojej życiowej drogi. (znaczenie imienia Oleg)

Olgierd jest mężczyzną kulturalnym, inteligentnym i spokojnym. Nie toleruje obłudy, chamstwa ani przemocy i zdecydowanie odcina się od ludzi, którzy je przejawiają. (znaczenie imienia Olgierd)

Omar

Oliwier to mężczyzna inteligentny, pracowity i ambitny, a jednocześnie przebojowy i obdarzony nieco łobuzerską naturą. (znaczenie imienia Oliwier)

Onufry jest osobą niezwykle towarzyską, z łatwością nawiązuje nowe znajomości. (znaczenie imienia Onufry)

Orestes potrafi wykorzystać okazje jakie pojawiają się w jego życiu – wierzy, że los mu sprzyja. (znaczenie imienia Orestes)

Oskar jest mężczyzną nieprzeciętnie inteligentnym i ambitnym. Do działania w celu poszerzania swoich umiejętności, namawia często także swoich najbliższych. (znaczenie imienia Oskar)

Oswald to typ flegmatyka. Idzie przez życie spokojnie lecz pewnie. (znaczenie imienia Oswald)

Otto

Otton to osoba stała w uczuciach i konkretna, można na niej polegać. Ceni wolność oraz niezależność. (znaczenie imienia Otton)

P

Pankracy

Paskal

Patrycjusz

Patryk

Paweł

Pelagiusz

Petroniusz

Piotr

Polikarp

Prokop

Prot

Protazy

Przemysław

R

Radomił

Radomir

Radosław

Radzimir

Rafał

Rajmund

Remigiusz

Robert

Roderyk

Roger

Roman

Romeo

Romuald

Ronald

Rudolf

Rufus

Ryszard

Na następnych stronach znajdziesz imiona zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

strona 1: A-C

strona 2: D-F

strona 3: G-I

strona 4: J-L

strona 5: Ł-N

strona 6: tutaj jesteś 🙂

strona 7: S-U

storna 8: W-Ż