Imiona męskie

Chcesz poznać jakie znaczenie mają imiona męskie? Chcesz dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat imienia swojego partnera, a może chcesz nadać ciekawe imię swojemu dziecku?

Imiona męskie

Poniżej znajduje się lista popularnych imion męskich, które nadawane są w Polsce. Lista imion męskich ułożona jest alfabetycznie.

A-C          D-F          G-I          J-L          Ł-N          O-R          S-U          W-Ż

A

Adam to mężczyzna bardzo inteligentny oraz odznaczający się analitycznym i niezależnym umysłem. Jest pracowity i nie znosi nudy. (znaczenie imienia Adam)

Adrian to imię, które pasuje do mężczyzn śmiałych i odważnych, obdarzonych duchem zdobywców. Adrian pragnie sukcesów oraz popularności. (znaczenie imienia Adrian)

Albert jest mężczyzną spokojnym, opanowanym i inteligentnym. Charakteryzuje go również duża ambicja, pracowitość i wytrwałość w dążeniu do celu. (znaczenie imienia Albert)

Alan jest mężczyzną obdarzonym ogromnym poczuciem humoru, niewyczerpalną energią i urokiem osobistym, który nie raz pomaga wychodzić mu z tarapatów. (znaczenie imienia Alan)

Albin to mężczyzna zaradny, inteligentny i uczciwy. Ludzi traktuje z wzajemnością, jest szczery i nigdy nie sili się na sztuczne uśmiechy gdy coś mu nie pasuje. (znaczenie imienia Albin)

Aleksander to pracowity i utalentowany tradycjonalista. Dzięki temu, często osiąga sukcesy zawodowe, z którymi wiąże się bogactwo i życie w luksusie. (znaczenie imienia Aleksander)

Alfred to mężczyzna obdarzony silną osobowością, który w każdej kwestii ma swoje zdanie. Jest zdecydowany, odporny na stres, uparty i konsekwentny. (znaczenie imienia Alfred)

Amadeusz jest osobą pełną paradoksów. Z jednej strony jest pełen pomysłów i weny twórczej, zaś z drugiej należy do osób nieśmiałych. (znaczenie imienia Amadeusz)

Ambroży jest człowiekiem wręcz skazanym na sukces. Jest inteligentny, pracowity i zdolny, a w życiu zazwyczaj towarzyszy mu szczęście. (znaczenie imienia Ambroży)

Anastazy jest mężczyzną rozważnym, inteligentnym i twardo stąpającym po ziemi. Ma swoje zasady, którymi kieruje się w życiu, jest asertywny i rzadko ulega wpływom innych. (znaczenie imienia Anastazy)

Anatol to mężczyzna odważny i pewny siebie. Nie boi się mówić, tego co myśli, jest stały w przekonaniach oraz uczuciach. (znaczenie imienia Anatol)

Andrzej urodził się by wygrywać i zawsze dostaje to czego chce. Nawet jeśli los mu nie sprzyja lub po prostu brakuje mu predyspozycji czy umiejętności, jego upór sprawia, że prędzej czy później i tak osiągnie swój cel. (znaczenie imienia Andrzej)

Antoni to mężczyzna ciekawy świata, kocha podróżować i poznawać nowe kultury. Jest także osobą bardzo towarzyską. (znaczenie imienia Antoni)

Apollo jest mężczyzną obdarzonym dobrym sercem, spokojnym i opanowanym. Nie lubi przebywać w dużych skupiskach ludzi, ceni sobie natomiast ciszę i spokój. (znaczenie imienia Apollo)

Apoloniusz jest mężczyzną eleganckim, inteligentnym i spokojnym. Potrafi zachować się w każdej sytuacji i ma w sobie dużo kultury osobistej oraz życzliwości w stosunku do innych ludzi. (znaczenie imienia Apoloniusz)

Arkadiusz charakteryzuje się dużą odpornością fizyczną i psychiczną, witalnością, zdrowiem oraz ogromnymi pokładami energii. (znaczenie imienia Arkadiusz)

Artur to mężczyzna silny, waleczny, obowiązkowy, inteligentny i bardzo uparty. Jednocześnie jest również osobą towarzyską, obdarzoną poczuciem humoru i optymistycznie nastawioną do życia. (znaczenie imienia Artur)

August jest mężczyzną pełnym pasji i radości życia. Wyróżnia go kreatywność, ambicja i inteligencja. Towarzyszy mu też szczęście, dzięki któremu udaje mu się spełniać marzenia i realizować cele. (znaczenie imienia August)

Augustyn to mężczyzna ambitny, uparty i inteligentny. Ma w sobie też ogromne pokłady energii i temperamentu, a jednocześnie także wrażliwości oraz kreatywności twórczej. (znaczenie imienia Augustyn)

B

Baltazar to mężczyzna ambitny i pracowity, obdarzony łagodnym usposobieniem. Można na nim polegać, potrafi bowiem być dyskretny, pomocny i życzliwy. (znaczenie imienia Baltazar)

Bartłomiej jest mężczyzną cierpliwym, inteligentnym i pełnym pasji. Jednocześnie to człowiek silny, odważny oraz bardzo wytrzymały. Trudno go przestraszyć, zniechęcić czy zmęczyć. (znaczenie imienia Bartłomiej)

Bartosz to mężczyzna mocno stąpający po ziemi. Jest wytrwały, bardzo odpowiedzialny i pomocny. Potrafią rozwiązywać sprawy trudne i pomagać w nich innym. (znaczenie imienia Bartosz)

Bazyli to człowiek zdecydowany, silny psychicznie i odważny. Cechuje go także przedsiębiorczość, żyłka do interesów i szczęście w inwestycjach. (znaczenie imienia Bazyli)

Benedykt to najczęściej mężczyzna ciepły, rodzinny i spokojny. Trudno wyprowadzić go z równowagi czy sprowokować. (znaczenie imienia Benedykt)

Beniamin to mężczyzna obdarzony oryginalnym i ciekawym charakterem oraz artystyczną duszą. Jest kreatywny, wrażliwy, inteligentny i wesoły. (znaczenie imienia Beniamin)

Benon jest mężczyzną silnym, pewnym siebie i odważnym. Cechuje go także niezależność oraz upór, które czasem są powodem konfliktów, a innym razem pomagają mu spełnić marzenia. (znaczenie imienia Benon)

Bernard to mężczyzna, który w każdej kwestii ma swoje zdanie i najczęściej zaciekle go broni. Jest asertywny, uparty, honorowy i ceni sobie tradycję. (znaczenie imienia Bernard)

Błażej to indywidualista, który zawsze chadza swoimi ścieżkami. Ma silny, twórczy umysł z nieprzeciętnymi zdolnościami przywódczymi. (znaczenie imienia Błażej)

Bogdan to mężczyzna przedsiębiorczy, ambitny, inteligentny i energiczny. Jest w stanie osiągnąć każdy cel, jaki sobie postawi. (znaczenie imienia Bogdan)

Bogumił jest mężczyzną zdyscyplinowanym, pracowitym i odpowiedzialnym. Do wszystkiego co ma, dochodzi własną, ciężką pracą, której nigdy nie zrzuca na innych. (znaczenie imienia Bogumił)

Bogusław to mężczyzna sympatyczny, inteligentny i pracowity. Ma opiekuńczą naturę, która sprawia, że ludzie bardzo mu ufają i wprost do niego lgną. (znaczenie imienia Bogusław)

Bolesław jest osobą uczciwą i wrażliwą na ludzkie nieszczęścia. To również wzorowy gospodarz, który lubi przyjmować gości i świetnie gotuje. (znaczenie imienia Bolesław)

Bonawentura to mężczyzna w czepku urodzony. Los sprzyja mu w wielu życiowych sytuacjach, a szczególnie w interesach. (znaczenie imienia Bonawentura)

Bonifacy to mężczyzna trzymający się swoich zasad, wierny swoim poglądom i pewny siebie. Przez życie idzie z wysoko podniesioną głową, jest dumny ze swoich osiągnięć i nigdy nie daje sobą pomiatać. (znaczenie imienia Bonifacy)

Borys to mężczyzna niezależny, ambitny i bardzo inteligentny. Jest indywidualistą o dużym poczuciu własnej wartości i silnej potrzebie samorealizacji. (znaczenie imienia Borys)

Bożydar jest mężczyzną temperamentnym, wesołym i pełnym uroku osobistego. Lubi ludzi i ma wielu przyjaciół, z którymi uwielbia spędzać wolny czas. (znaczenie imienia Bożydar)

Brian to indywidualista o cechach zdobywcy. Doskonale wie czego chce i odważnie sięga po swoje marzenia. Jest pewny siebie, inteligentny, towarzyski i wygadany. (znaczenie imienia Brian)

Bronisław jest mężczyzną samodzielnym, inteligentnym i bardzo upartym. Nie lubi bezczynności, więc nawet w wolnym czasie wymyśla sobie jakieś zajęcia. (znaczenie imienia Bronisław)

Bruno to mężczyzna zdyscyplinowany, pracowity i silny psychicznie. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych czy zbyt trudnych zadań. (znaczenie imienia Bruno)

 

C

Cecyl jest mężczyzną wesołym, optymistycznie nastawionym do życia i bardzo towarzyskim. Lubi się bawić i spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi oraz rodziną. (znaczenie imienia Cecyl)

Cezary jest mężczyzną bardzo zaradnym, samodzielnym i pomysłowym. Na swoje życie ma wiele pomysłów, które czasem wprawiają w osłupienie jego znajomych. (znaczenie imienia Cezary)

Chrystian to mężczyzna pewny siebie, silny, ambitny i pracowity. Jednocześnie ma w sobie wiele szacunku do innych, potrafi współczuć i dzielić się tym co sam posiada. (znaczenie imienia Chrystian)

Cyprian jest mężczyzną zmysłowym, przystojnym i nieco tajemniczym. Nie należy do ludzi specjalnie gadatliwych, jest jednak bardzo inteligentny i spostrzegawczy, potrafi słuchać oraz wyciągać trafne wnioski. (znaczenie imienia Cyprian)

Cyryl to mężczyzna, który jest niewątpliwie wielkim miłośnikiem przyrody. Bardzo chętnie spędza każdą wolną chwilę na łonie natury. (znaczenie imienia Cyryl)

Czesław to człowiek wesoły, optymistycznie nastawiony do otaczającej go rzeczywistości i obdarzony nieco zwariowaną naturą. (znaczenie imienia Czesław)

Na następnych stronach znajdziesz imiona zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

strona 1: tutaj jesteś 🙂

strona 2: D-F

strona 3: G-I

strona 4: J-L

strona 5: Ł-N

strona 6: O-R

strona 7: S-U

storna 8: W-Ż