Imiona męskie

Poniżej znajduje się lista popularnych imion męskich, które nadawane są w Polsce. Lista imion męskich ułożona jest alfabetycznie.

A-C          D-F          G-I          J-L          Ł-N          O-R          S-U          W-Ż

J

Jacek to mężczyzna silny psychicznie, ambitny i konsekwentny. Ma poczucie humoru, które nie każdy zrozumie. (znaczenie imienia Jacek)

Jakub jest mężczyzną kulturalnym i zawsze wie na ile może sobie pozwolić. Ma ogromną łatwość zarabiania pieniędzy. (znaczenie imienia Jakub)

Jan to mężczyzna przede wszystkim uczciwy, pracowity, towarzyski i przywiązany do tradycji. Odznacza się inteligencją i mądrością życiową. (znaczenie imienia Jan)

January jest inteligentny, dojrzały i szybko się uczy. Już jako dziecko jest ciekawy świata i wyróżnia się na tle rówieśników. (znaczenie imienia January)

Janusz to mężczyzna aktywny, zaradny i pracowity. Jednocześnie to ciekawy świata włóczykij. (znaczenie imienia Janusz)

Jarogniew bardzo często wybucha, ciężko mu zapanować nas własnymi emocjami. (znaczenie imienia Jarogniew)

Jaromir potrafi zachować spokój oraz zimną krew w trudnych sytuacjach, a z drugiej strony jest przebojowy. (znaczenie imienia Jaromir)

Jarosław jest mężczyzną wytrwałym, przedsiębiorczym oraz silnym psychicznie. Lubi mieć wszystko pod kontrolą. (znaczenie imienia Jarosław)

Jeremi to mężczyzna aktywny, przebojowy i potrafiący na maksa korzystać z życia. (znaczenie imienia Jeremi)

Jeremiasz obdarzony jest ogromną wyobraźnią, kreatywnością oraz intuicją. Potrafi zrobić coś z niczego. (znaczenie imienia Jeremiasz)

Jerzy to facet bardzo inteligentny, wygadany, godny zaufania i rodzinny. Ma swoje priorytety. (znaczenie imienia Jerzy)

Jędrzej posiada zdolność budowania trwałych relacji, potrafi słuchać i mądrze doradzać. (znaczenie imienia Jędrzej)

Joachim jest miły i życzliwie nastawiony do ludzi, a jednocześnie bardzo stanowczy i pewny siebie. Wie czego chce. (znaczenie imienia Joachim)

Jonasz to prawdziwy wulkan energii oraz pozytywnego myślenia. Nie zna słów typu „nie da się” czy „to dla mnie trudne”. (znaczenie imienia Jonasz)

Jonatan jest mężczyzną obdarzonym ogromną charyzmą, energią i wewnętrzną siłą. Przez życie idzie z podniesioną głową. (znaczenie imienia Jonatan)

Jordan jest elegancki, kulturalny i potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Robi świetne pierwsze wrażenie. (znaczenie imienia Jordan)

Jozafat jest to osobą wykształconą, rozważną i inteligentną. Niezwykle istotna jest dla niego nauka. (znaczenie imienia Jozafat)

Józef to realista, który doskonale wie, że marzenia spełnia ciążka, uczciwa praca, a nie bujanie w obłokach. (znaczenie imienia Józef)

Julian to mężczyzna inteligentny, opanowany i bardzo pracowity. Szybko się uczy, jest ciekawy świata i towarzyski. (znaczenie imienia Julian)

Juliusz szybko się uczy, ma świetną pamięć i łatwość spełniania marzeń. W życiu towarzyszy mu szczęście i dobra passa. (znaczenie imienia Juliusz)

Jurand jest upartym i konsekwentnym indywidualistą. Nie cierpi gdy ktoś mówi mu jak ma coś zrobić i rzadko słucha rad. Nie jest jednak pamiętliwy i nie lubi się kłócić. (znaczenie imienia Jurand)

Justyn to persona o niebywale wrednym charakterze. Jest stanowczy, a jego decyzje nigdy nie ulegają zmianie. (znaczenie imienia Justyn)

K

Kacper to mężczyzna bardzo pomocny i życzliwy dla otoczenia. Na początku znajomości jest raczej obserwatorem. (znaczenie imienia Kacper)

Kajetan to mężczyzna pewny siebie, śmiały i ambitny. Jest bardzo towarzyski, uwielbia imprezy i spotkania. (znaczenie imienia Kajetan)

Kalikst to mężczyzna niezwykle poukładany. Bardzo poważnie myśli o swojej przyszłości i planach. (znaczenie imienia Kalikst)

Kamil to mężczyzna, w którym bardzo łatwo się zakochać! Jest niezwykle ujmujący, pociągający i potrafi oczarować kobietę. (znaczenie imienia Kamil)

Karol to mężczyzna silny, pewny siebie, zaradny i inteligentny. Ma poczucie humoru i ogromny dystans do siebie. (znaczenie imienia Karol)

Kasjan to mężczyzna, który ma w sobie coś tajemniczego, niezwykłego i ujmującego. Jednocześnie jest bardzo wesoły. (znaczenie imienia Kasjan)

Kasjusz to człowiek rozrywkowy, pełen pozytywnej energii, otwarty i towarzyski. Zazwyczaj mówi to co myśli. (znaczenie imienia Kasjusz)

Kaspar jest człowiekiem pełnym wewnętrznego ciepła, uroku oraz mądrości. Potrafi trafnie oceniać to co się dzieje. (znaczenie imienia Kaspar)

Kasper to mężczyzna mający w sobie dużo pozytywnej energii oraz odwagi. Lubi ryzyko i zdrową rywalizację. (znaczenie imienia Kasper)

Kaspian to mężczyzna spokojny, elegancki i pełny szacunku do innych. Jednocześnie jest też bardzo towarzyski. (znaczenie imienia Kaspian)

Kastor jest mężczyzną niezwykle zaradnym życiowo, cechuje go także spryt, bystry umysł i dojrzałość emocjonalna. (znaczenie imienia Kastor)

Kazimierz jest wrażliwy, bardzo mocno przeżywa niepowodzenia i życiowe porażki. Często sprawia wrażenie nieprzystępnego. (znaczenie imienia Kazimierz)

Kevin

Kewin to indywidualista, który lubi się wyróżniać i chodzić własnymi ścieżkami. Rzadko prosi o pomoc czy radę. (znaczenie imienia Kewin)

Kiejstut to imię posiada bardzo wesołe i pogodne usposobienie. Jest również człowiekiem zrównoważonym. (znaczenie imienia Kiejstut)

Kilian

Klaudiusz jest mężczyzną wrażliwym i uczuciowym. Szybko przywiązuje się do ludzi i obdarza ich zaufaniem. (znaczenie imienia Klaudiusz)

Klaus to mężczyzna, który nie oczekuje tego, że życie obdaruje go wielkimi luksusami i bogactwem. (znaczenie imienia Klaus)

Klemens to człowiek skromny i ugodowy. Nie lubi się kłócić i nawet gdy wie, że ma rację, zazwyczaj ustępuje. (znaczenie imienia Klemens)

Kleofas posiada cechy takie jak: duma, próżność i zadufanie w sobie. Jest niezbyt lubianą osobą w towarzystwie. (znaczenie imienia Kleofas)

Konrad to człowiek wrażliwy, zaradny, inteligentny i bardzo lubiany w towarzystwie. Ma w sobie coś, co przyciąga do niego ludzi. (znaczenie imienia Konrad)

Konstanty potrafi podejmować trudne decyzje, a w razie problemów wziąć na siebie odpowiedzialność. (znaczenie imienia Konstanty)

Konstantyn

Kordian to osoba, której intencją zawsze są rzeczy dobre i piękne. Nie brakuje im odwagi i zdecydowania. (znaczenie imienia Kordian)

Kornel to mężczyzna uczuciowy, rodzinny, towarzyski i pogodny. Jest romantykiem i marzycielem. (znaczenie imienia Kornel)

Korneliusz

Kryspin to człowiek niezwykle przebojowy, spontaniczny i śmiały. Jest w stanie podejmować szybko ważne decyzje. (znaczenie imienia Kryspin)

Krystian to mężczyzna bardzo uparty, silny psychicznie i aktywny. Ciężko utrzymać go w jednym miejscu. (znaczenie imienia Krystian)

Krystyn

Krzesimir jest mężczyzną, który uwielbia porządek, jest niezwykle staranny i poukładany. Jest także spokojny i rozważny. (znaczenie imienia Krzesimir)

Krzysztof to mężczyzna, którego ciężko rozszyfrować. Jest człowiekiem spokojnym ale potrafi być bardzo impulsywny. (znaczenie imienia Krzysztof)

Ksawery to mężczyzna pewny siebie, przebojowy i towarzyski. Szybko zjednuje sobie ludzi. (znaczenie imienia Ksawery)

Kwiryn jest niezwykle ambitny i poukładany. Posiada bardzo duży temperament. (znaczenie imienia Kwiryn)

L

Lambert to mężczyzna posiadający niezwykłą inteligencję i wrażliwy oraz otwarty umysł. (znaczenie imienia Lambert)

Laurenty to mężczyzna bardzo dynamiczny i energiczny, czasami wręcz pobudliwy. (znaczenie imienia Laurenty)

Lech jest człowiekiem zaradnym, przebojowym oraz towarzyskim. Potrafi zarządzać pracą zarówno swoją jak i innych. (znaczenie imienia Lech)

Lechosław to mężczyzna nietypowy, bardzo ceni sobie swoją indywidualność oraz niezależność. (znaczenie imienia Lechosław)

Lenart

Leo to zazwyczaj wulkan energii, który naprawdę trudno opanować. Potrafi nadać rumieńców swojemu życiu. (znaczenie imienia Leo)

Leon to mężczyzna silny nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Ma w sobie wiele pasji i radości życia. (znaczenie imienia Leon)

Leokadiusz

Leonard jest człowiekiem inteligentnym, ambitnym i potrafiącym przekraczać własne granice. (znaczenie imienia Leonard)

Leonid to zapatrzony w siebie egoista, który widzi jedynie czubek własnego nosa. Nie obchodzą go inni ludzie. (znaczenie imienia Leonid)

Leopold odznacza się sporą aktywnością i energią, jest także przedsiębiorczy. W towarzystwie bywa błyskotliwy. (znaczenie imienia Leopold)

Lesław to zrównoważony i pracowity mężczyzna. Zawsze stara się zachowywać sprawiedliwie i postępować szlachetnie. (znaczenie imienia Lesław)

Leszek jest mężczyzną rodzinnym, inteligentnym i wesołym. Kocha imprezy, wycieczki i spotkania z najbliższymi. (znaczenie imienia Leszek)

Lew nie przepada za codzienną rutyną i obowiązkami. Ma silną psychikę, dobrze radzi sobie w stresie. (znaczenie imienia Lew)

Lewin jest przyjaźnie nastawiony do świata i ludzi. Bywa jednak nieprzewidywalny i ekscentryczny. (znaczenie imienia Lewin)

Liberat jest niezwykle opanowany, spokojny, skryty i nieśmiały. Nie lubi rzucać się w oczy i być w centrum zainteresowania. (znaczenie imienia Liberat)

Liwiusz to mężczyzna skryty, opanowany i spokojny. Z natury jest nieśmiały i cichy. (znaczenie imienia Liwiusz)

Longin to mężczyzna skryty, nie okazujący swoich uczuć obcym, mimo iż emocje odgrywają w jego życiu ważną rolę. (znaczenie imienia Longin)

Lotar to mężczyzna niezwykle dokładny i kreatywny. Zawsze musi się dwa razy zastanowić, zanim podejmie decyzję. (znaczenie imienia Lotar)

Lubomir to mężczyzna niezwykle spokojny. Wżyciu wszystko i wszystkich traktuje bardzo serio. (znaczenie imienia Lubomir)

Lucjan to mężczyzna o silnym charakterze, odważny i doskonale wiedzący czego chce od życia. (znaczenie imienia Lucjan)

Ludan to mężczyzna niezwykle pewny siebie i energiczny. Zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia, buzia mu się nigdy nie zamyka. (znaczenie imienia Ludan)

Ludmił

Ludomir to mężczyźni, którzy są dobrymi partnerami życiowymi, pokojowo rozwiązują problemy. (znaczenie imienia Ludomir)

Ludosław to mężczyzna wycofany, małomówny, cichy i nieśmiały. Nie zależy mu na tym, by się wyróżniać. (znaczenie imienia Ludosław)

Ludwik jest uczciwy i szlachetny. Nie lubi się kłócić, unika konfliktów, a jeśli się pojawią, występuje w roli rozjemcy. (znaczenie imienia Ludwik)

Ludwin to mężczyzna małomówny i nieśmiały. Nie lubi być na pierwszym planie. Bardziej odpowiada mu stanie wśród tłumu. (znaczenie imienia Ludwin)

Lutosław jest metodyczny i niezwykle skrupulatny. Poza tym jest inteligentny, zrównoważony i zaradny. (znaczenie imienia Lutosław)


Na następnych stronach znajdziesz imiona zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

strona 1: A-C

strona 2: D-F

strona 3: G-I

strona 4: tutaj jesteś 🙂

strona 5: Ł-N

strona 6: O-R

strona 7: S-U

storna 8: W-Ż