Imiona męskie

Poniżej znajduje się lista popularnych imion męskich, które nadawane są w Polsce. Lista imion męskich ułożona jest alfabetycznie.

A-C          D-F          G-I          J-L          Ł-N          O-R          S-U          W-Ż

J

Jacek to mężczyzna silny psychicznie, ambitny i konsekwentny. Ma poczucie humoru, które nie każdy zrozumie, bywa sarkastyczny i lubi słowne utarczki. (znaczenie imienia Jacek)

Jakub jest mężczyzną kulturalnym i zawsze wie na ile może sobie pozwolić. Ma ogromną łatwość zarabiania pieniędzy, które się go jednak nie trzymają, ponieważ często wydaje je na imprezy i swoje zachcianki. (znaczenie imienia Jakub)

Jan to mężczyzna przede wszystkim uczciwy, pracowity, towarzyski i przywiązany do tradycji. Odznacza się inteligencją i mądrością życiową, które związane są z jego wielkim zamiłowaniem do nauki. (znaczenie imienia Jan)

January jest inteligentny, dojrzały i szybko się uczy. Już jako dziecko, jest bardzo spostrzegawczy, ciekawy świata i wyróżnia się na tle rówieśników. (znaczenie imienia January)

Janusz to mężczyzna aktywny, zaradny i pracowity. Jednocześnie to ciekawy świata włóczykij, którego bardzo trudno jest utrzymać w jednym miejscu. (znaczenie imienia Janusz)

Jaromir

Jarosław jest mężczyzną wytrwałym, przedsiębiorczym oraz silnym psychicznie. Lubi mieć wszystko pod kontrolą, a w życiu kieruje się głównie zdrowym rozsądkiem. (znaczenie imienia Jarosław)

Jeremi

Jeremiasz

Jerzy to facet bardzo inteligentny, wygadany, godny zaufania i rodzinny. Ma swoje priorytety, jest asertywny i trzyma się swoich zasad. (znaczenie imienia Jerzy)

Jędrzej

Joachim jest miły i życzliwie nastawiony do ludzi, a jednocześnie bardzo stanowczy i pewny siebie. Wie czego chce, ma pomysł na siebie, bardzo często odnosi więc zawodowe czy osobiste sukcesy. (znaczenie imienia Joachim)

Jonasz

Jonatan jest mężczyzną obdarzonym ogromną charyzmą, energią i wewnętrzną siłą. Przez życie idzie z podniesioną głową, jest pewny siebie, inteligentny i zaradny. (znaczenie imienia Jonatan)

Jordan jest elegancki, kulturalny i potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Robi świetne pierwsze wrażenie, najczęściej jest bardzo przystojny i ma w sobie to coś, co bardzo przyciąga do niego kobiety. (znaczenie imienia Jordan)

Józef to realista, który doskonale wie, że marzenia spełnia ciążka, uczciwa praca, a nie bujanie w obłokach. Potrafi słuchać, sam nie należy jednak do gaduł. (znaczenie imienia Józef)

Julian to mężczyzna inteligentny, opanowany i bardzo pracowity. Szybko się uczy, jest ciekawy świata, towarzyski, wesoły i ma dość wysublimowane poczucie humoru. (znaczenie imienia Julian)

Juliusz szybko się uczy, ma świetną pamięć i łatwość spełniania marzeń. W życiu towarzyszy mu szczęście i dobra passa. Ma także żyłkę do interesów. (znaczenie imienia Juliusz)

Jurand jest upartym i konsekwentnym indywidualistą. Nie cierpi gdy ktoś mówi mu jak ma coś zrobić i rzadko słucha rad. Nie jest jednak pamiętliwy i nie lubi się kłócić. (znaczenie imienia Jurand)

Justyn

K

Kacper to mężczyzna bardzo pomocny i życzliwy dla otoczenia. Na początku znajomości jest raczej obserwatorem i z początku ciężko mu nawiązać relacje, jednak przy bliższym poznaniu bardzo zyskuje. (znaczenie imienia Kacper)

Kajetan to mężczyzna pewny siebie, śmiały i ambitny. Jest bardzo towarzyski, uwielbia imprezy, spotkania z przyjaciółmi, sport i chwile beztroski. (znaczenie imienia Kajetan)

Kamil to mężczyzna, w którym bardzo łatwo się zakochać! Jest niezwykle ujmujący, pociągający i potrafi oczarować każdą kobietę. Lubi flirty i romanse, przez co często prowokuje miłosne afery. (znaczenie imienia Kamil)

Karol to mężczyzna silny, pewny siebie, zaradny i inteligentny. Ma poczucie humoru i ogromny dystans zarówno do siebie, jak i do otaczającej go rzeczywistości. (znaczenie imienia Karol)

Kasjusz to człowiek rozrywkowy, pełen pozytywnej energii, otwarty i towarzyski. Zazwyczaj mówi to co myśli, nawet jeśli miałoby to nie być zbyt miłe. Uzewnętrznia swoje emocje i nie dusi ich w sobie. (znaczenie imienia Kasjusz)

Kasper to mężczyzna mający w sobie dużo pozytywnej energii oraz odwagi. Lubi ryzyko, zdrową rywalizację oraz sprawdzanie swoich umiejętności. (znaczenie imienia Kasper)

Kaspian to mężczyzna spokojny, elegancki i pełny szacunku do innych. Jednocześnie jest też bardzo towarzyski, lubi się bawić i ma wielu przyjaciół. We wszystkim ma umiar i wie jak się zachować. (znaczenie imienia Kaspian)

Kastor jest mężczyzną niezwykle zaradnym życiowo, cechuje go także spryt, bystry umysł i dojrzałość emocjonalna. (znaczenie imienia Kastor)

Kazimierz jest wrażliwy, bardzo mocno przeżywa niepowodzenia i życiowe porażki. Często sprawia wrażenie nieprzystępnego, ale to tylko pozory bo tak na prawdę bardzo potrzebuje zrozumienia i miłości. (znaczenie imienia Kazimierz)

Kilian

Klaudiusz jest mężczyzną wrażliwym i uczuciowym. Szybko przywiązuje się do ludzi i obdarza ich zaufaniem, przez co nie raz musi mierzyć się z rozczarowaniami. (znaczenie imienia Klaudiusz)

Klemens to człowiek skromny i ugodowy. Nie lubi się kłócić i nawet gdy wie, że ma rację, zazwyczaj ustępuje. (znaczenie imienia Klemens)

Konrad to człowiek wrażliwy, zaradny, inteligentny i bardzo lubiany w towarzystwie. Ma w sobie coś, co jak magnes przyciąga do niego ludzi. (znaczenie imienia Konrad)

Konstanty potrafi podejmować trudne decyzje, a w razie problemów wziąć na siebie odpowiedzialność, angażując się bez reszty w powierzone mu zadania. (znaczenie imienia Konstanty)

Konstantyn

Kordian to osoba, której intencją zawsze są rzeczy dobre i piękne, lecz ze względu na swój porywczy charakter, czasami efekty są zupełnie odmienne od tych zamierzonych. Nie brakuje im odwagi i zdecydowania. (znaczenie imienia Kordian)

Kornel to mężczyzna uczuciowy, rodzinny, towarzyski i pogodny. Jest romantykiem i marzycielem, który w życiu kieruje się głównie sercem i intuicją. (znaczenie imienia Kornel)

Korneliusz

Kryspin to człowiek niezwykle przebojowy, spontaniczny i śmiały. Jest w stanie podejmować szybko ważne decyzje, które w przyszłości okazują się być trafne. (znaczenie imienia Kryspin)

Krystian to mężczyzna bardzo uparty, silny psychicznie i aktywny. Ciężko utrzymać go w jednym miejscu, jest ciekawy świata, otwarty i towarzyski. (znaczenie imienia Krystian)

Krystyn

Krzesimir jest mężczyzną, który uwielbia porządek, jest niezwykle staranny i poukładany. Jest to także typ człowieka spokojnego i rozważnego. (znaczenie imienia Krzesimir)

Krzysztof to mężczyzna, którego ciężko rozszyfrować. Z jednej strony bowiem, jest człowiekiem spokojnym, z drugiej natomiast potrafi być bardzo impulsywny. (znaczenie imienia Krzysztof)

Ksawery to mężczyzna pewny siebie, przebojowy i towarzyski. Szybko zjednuje sobie ludzi, ponieważ robi świetne pierwsze wrażenie. (znaczenie imienia Ksawery)

L

Lambert to mężczyzna posiadający niezwykłą inteligencję i wrażliwy oraz otwarty umysł. (znaczenie imienia Lambert)

Laurenty to mężczyzna bardzo dynamiczny i energiczny, czasami wręcz pobudliwy. (znaczenie imienia Laurenty)

Lech jest człowiekiem zaradnym, przebojowym oraz towarzyskim. To także świetny organizator, który potrafi zarządzać pracą zarówno swoją, jak i innych. (znaczenie imienia Lech)

Lechosław to mężczyzna nietypowy, bardzo ceni sobie swoją indywidualność oraz niezależność. (znaczenie imienia Lechosław)

Lenart

Leo

Leon to mężczyzna silny nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Ma w sobie wiele pasji i radości życia. (znaczenie imienia Leon)

Leokadiusz

Leonard jest człowiekiem inteligentnym, ambitnym i potrafiącym przekraczać własne granice. Dobrze radzi sobie ze stresem i trudno wyprowadzić go z równowagi. (znaczenie imienia Leonard)

Leonid to zapatrzony w siebie egoista, który widzi jedynie czubek własnego nosa. Nie obchodzą go inni ludzie i ich uczucia, po trupach dąży do celu. (znaczenie imienia Leonid)

Leopold odznacza się sporą aktywnością i energią, jest także przedsiębiorczy. W towarzystwie bywa błyskotliwy i bystry, imponuje także poczuciem humoru. (znaczenie imienia Leopold)

Lesław to zrównoważony i pracowity mężczyzna. Zawsze stara się zachowywać sprawiedliwie i postępować szlachetnie. (znaczenie imienia Lesław)

Leszek jest mężczyzną rodzinnym, inteligentnym i wesołym. Kocha imprezy, wycieczki i spotkania z najbliższymi, a jednocześnie jest osobą odpowiedzialną, słowną oraz uczciwą. (znaczenie imienia Leszek)

Lew nie przepada za codzienną rutyną i obowiązkami. Ma silną psychikę, dobrze radzi sobie w stresie. (znaczenie imienia Lew)

Lewin jest przyjaźnie nastawiony do świata i ludzi. Bywa jednak nieprzewidywalny i ekscentryczny. (znaczenie imienia Lewin)

Liberat jest niezwykle opanowany, spokojny, skryty i nieśmiały. Nie lubi rzucać się w oczy i być w centrum zainteresowania. (znaczenie imienia Liberat)

Liwiusz to mężczyzna skryty, opanowany i spokojny. Z natury jest nieśmiały i cichy, przez co inni mogą go uważać za nieprzystępnego ważniaka i wyniosłego ponuraka. (znaczenie imienia Liwiusz)

Longin to mężczyzna skryty, nie okazujący swoich uczuć obcym, mimo iż emocje odgrywają w jego życiu bardzo ważną rolę. (znaczenie imienia Longin)

Lotar to mężczyzna niezwykle dokładny i kreatywny. Zawsze musi się dwa razy zastanowić, zanim podejmie decyzję. (znaczenie imienia Lotar)

Lubomir to mężczyzna niezwykle spokojny. Wżyciu wszystko i wszystkich traktuje bardzo serio. (znaczenie imienia Lubomir)

Lucjan to mężczyzna o silnym charakterze, odważny i doskonale wiedzący czego chce od życia. (znaczenie imienia Lucjan)

Ludan to mężczyzna niezwykle pewny siebie i energiczny. Zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia, buzia mu się nigdy nie zamyka. (znaczenie imienia Ludan)

Ludmił

Ludomir to mężczyźni, którzy są dobrymi partnerami życiowymi, pokojowo rozwiązują problemy. (znaczenie imienia Ludomir)

Ludosław to mężczyzna wycofany, małomówny, cichy i nieśmiały. Nie zależy mu na tym, by się wyróżniać, zdecydowanie bardziej woli być w cieniu i w spokoju oddawać się swoim obowiązkom. (znaczenie imienia Ludosław)

Ludwik jest uczciwy i szlachetny. Nie lubi się kłócić, unika konfliktów, a jeśli takie się pojawią najczęściej występuje w roli rozjemcy. (znaczenie imienia Ludwik)

Ludwin to mężczyzna małomówny i nieśmiały. Nie lubi być na pierwszym planie, zdecydowanie bardziej odpowiada mu stanie wśród tłumu. (znaczenie imienia Ludwin)

Lutosław jest metodyczny i niezwykle skrupulatny. Poza tym jest inteligentny, zrównoważony i zaradny. (znaczenie imienia Lutosław)

Na następnych stronach znajdziesz imiona zaczynające się od kolejnych liter alfabetu…

strona 1: A-C

strona 2: D-F

strona 3: G-I

strona 4: tutaj jesteś 🙂

strona 5: Ł-N

strona 6: O-R

strona 7: S-U

storna 8: W-Ż